ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Dağlar Görmek

Seyyid Süleyman, Danyal (A.S.) buyurmuşlardır ki: Üstünde oturmakta olduğu dağın, kendisinin olduğunu sanan; Çok değerli bir kimseden medet umar. Bir rivayete göre, çok kudretli ve adil bir idarecinin himayesi altına girer.

Bir dağın zirvesine eriştiğini gören kimse, itibar sahibi bir devlet başkanına yakın olur. Bu sebeple derecesi artar. Bir dağın yerinden koptuğunu veya parçalandığını görmek; büyük bir devletin son bulmasına ve cemaatinin dağılmasına delalettir.

Şayet rüya sahibi bu sona neden olacak olayların içinde yer almışsa, devletin sonu ve cemaatin parçalanmasına sebep olur.

Dağda kendisini makam sahibi zanneden kimse, devlet başkanının yakın müşaviri olarak çeşitli görevlerde yer alır. Dağdan inen bir kimse ise; makamından olur, gözden düşer. Bir rivayete göre, yüksek dağlardan inmek, girişimde bulunduğunuz işten vazgeçiceğinize delalet eder.

Cabir'ül Mağribî’ye göre, Dağ  ve dağ gibi yüksek yerlere çıktığını gören, tüm isteklerini elde eder. dileği kabul olunur. Düşmanına karşı galibiyet sağlar. Bu yerlerden inmek ise, yenilgiye, ihtiyaç ve hayal kırıklığına delalet eder.

Eğer rüya sahibi dağdan veya dağ gibi bir yerden indiğini görmüş ise muradına nail olamaz. Dağdan düşmek; din ve dünya hayatında eksiklik, toplum içinde küçük düşmeye işaret eder.

Dağın titremesi ve yarılması, o yerdde oluşacak zayıflığa delalet eder. Titreyen ve yarılan bir dağın tekrar eski halini alması; şifa bulmaya, devletin eski gücüne kavuşmasına yorumlanır.

Dağlar rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

0
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook