ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Boşanmak Görmek

Bekarın eşini boşaması bulunduğu durumu terk etmesine, Evli birinin eşini boşaması geçim sıkıntısına, Geçerli bir sebeple eşlerin ayrılması her iki taraf için zenginliğe, Boşandığı eşine dönmek eski duruma avdet etmeye, hastanın iyileşmesine, Boşondığınaa üzülmek veya kızgınlık sonucu boşandığı eşine dönmek işlerin düzelmesine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Nikah.)

Rüyada boşandığını gören erkekse, maddi kazanca, kadınsa evlilikte tartışmalı bir döneme işarettir.

Rüyada boşandığınızı gördüyseniz evliliğinizde birtakım sorunlar var demektir. Eğer bekarsanız, bu rüya sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.

Rüyayı gören kişi evli ise kederlenir, bekarsa aşkla ilgili düş kırıklığına uğrar.

Bosanma görmenin yorumunda bir çok tabirciler ayri, ayri yorumlarda bulunmuslardir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre: karisini bosadigini gören zengin olur. Bir rivayete göre bu rüya sahibi çalistigi yerden ayrilir. Diger bir yoruma göre de, rüya sahibi memursa isinden atilir. Rüyada karisini kesin surette bosadigini gören, elindeki isini terk eder ve onu bir daha yapmak istemez. Rüyasinda karisini bosadigini ve sonra onu kiskandigini gören, tekrar almak için yalvarir. Çünkü yorumculara göre kiskanmak hirstir. îbn-i Sirin'e göre: rüyasinda karisini bosadigini gören serefini ve itibarini kaybeder. Eger rüya sahibinin baska bir karisi var-sa malinda eksilme olur. Karisi olmadigi halde rüyasinda karisini bosadigini görenin eceli yaklasmistir. Kirmanî'ye göre: rüyada kari bosamak su sekilde tabir olunur: Zenginlik, ortaktan ayrilma, isinden ayrilma, ticaretini terk, malinin elinden çikmasi, istemedigi bir seyin olmasi, Karisini bosadigini gören, en sadik bir dostunu siddetle azarlar veya onu suç-lar. Karisini bosadigini gören, eger dindar ise, dünyadan elini çe-ker ahiret için mesgul olmaya baslar. Ibn-i Kesir'e göre: rüyada esinden bosandigini görmek, er-kekse bulundugu bir iste basarisiz olmaya, kadin ise evlenecegine delalet eder. Abdülgani Nablüsî'ye göre: bosanma rüyasi karikoca arasindaki bagin daha da kuvvetlenmesi demektir. Bekar bir kimse rüyada karisindan bosandigini görürse, bir kiza asik olur. Genç bir kizin bu rüyasi onun evlenecegine isarettir. Bazilarina göre ise; bosanma genellikle iyiye yorumlanmaz. Evli bir insanin rüyasinda bosandigini görmesi, eger hakikatte bekar ise tanistigi insandan ayrilacagina, evli ise esinden bosanacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir erkegin hanimim bosamasi, hayra yorumlanmaz. Böyle bir rüya, geçimin daralmasina veya gerçekten ayrilik olmasina ya da ikisinden birinin vefat etmesine isaret eder. Bu rüyayi evli kadin görürse, kocasiyla arasina baska birisinin girmesiyle tartismalarin çikmasina, dolayisiyla da üzüntülere sebep olacagina, eger rüya sahibi (kadin) hasta ise düsman olarak birbirleriyle yasamlarim sürdüreceklerine isarettir.

Rüyanızda boşandığınızı görmek, evliliğinizde birtakım sorunlar var demektir. Eğer bekarsanız sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.

Rüyanızda boşandığınızı görmek, evliliğinizde birtakım sorunlar var demektir. Eğer bekarsanız sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.

Boşanmak rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

18
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

EBRU T.

Rüyamda eski boşandığım kocamı yanında gelinlik giymiş bir kadın vardı ve kadını kovalıyordum. Senin de canını yakacak kullanacak diye gelini kovalayıp kaçırıyordum. Rüyamın tabirini yorumlayamadım bana yardımcı olur musunuz?...

10.07.2013 14:09:00

Elif d

Rüyamda boşandığım eşimin önümde ki çocuklarım için ayırdığım köfteleri yemek istediğini, yemesine izin vermeyince de, önce köfteleri yediğinin ardından benim başıma vurarak (3 defa) dövdüğünü gördüm. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

09.08.2013 12:48:46

Rayşın

Rüyamda eski eşimi gördüm. Çocuklarımla kaldığım kendi evimde bir odaya girdim, oradaydı. Arkasını döndü, yüzünü kapatıp sessizce ağlamaya başladı o sırada odaya masmavi gözlü, güzelce bir kadın girdi, 7-8 aylık hamileydi. Nasıl bilinmez eski kocamın aldattığını düşündüm. O kadının ve eski kocama “Sen beni aldattın, o da seni!” dedim ve karnındaki bebeğe tekme atmak istedim. Kadın beni durdurdu. Bunun üzerine “Zaten yapmayacaktım” dedim sonra salona iki kedi girdi. Biri kırçıllı gri idi. Onu evin dışına çıkaramayınca ensesinden tutmak istedim, beni tırmaladı. Kuduz aşısı olmaya gerek yok diye düşündüm sonra uyandım. Acaba bunlar neye delalet edebilir?

26.08.2013 01:25:06

Nizamettin Ş.

Oğlum rüyasında annesiyle babasının boşanacağını öğreniyor, biz söylüyoruz. Bu rüya ne anlama gelir?

15.12.2013 23:32:20

Serap

Rüyamda annemle babamın ayrılacağını gördüm. Eğer ayrılan erkekse maddi kazanç, bayansa evlilikle bir takım sorunlara delalet eder. Her ikisi birlikte boşanacağını söylerse her ikisi olur. (Mesela para yüzünden tartışma çıkacakmış gibi.)

05.01.2014 08:11:03

Mustafa A.

Rüyamda annemle babam durduk yere kavga ediyorlardı. Ben de kendi başıma durduk yere kafamı sürekli koltuğun kenarına vuruyordum.

18.04.2015 07:43:39

Sevda

Rüyamda eşimden hamileyim ama tanımadığım doktor bir erkek ile birbirimize aşık olmuşuz. Aklımdan eşimden boşanma geçiyor, bir taraftan da kendi kendime ikinci çocuğum olacak üstelik ilk görüşte aşk olmaz düşünceleri geçiyor. Böyle düşünürken eşimi tercih etmiş, omuzunun yanında buluyorum kendimi.(Rüyamı yorumlayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.)

25.06.2015 03:54:07

Emine27

Kocamdan ayrılıp tanımadığım birileriyle evlenip mutsuz olduğumu görüyorum.

08.07.2015 10:40:23

Erkan A.

Rüyamda eşimden boşanma kağıdı alıyorum. Anlamını öğrenmek istiyorum.

21.07.2015 07:48:15

Türkan

Rüyamda kocamla bir süredir sürekli ayrıldığımızı görüyorum bu tür olaylar yasadığımız için bilinçaltında da olabilir bilemiyorum ama birleştiğimizden beridir böyle rüyalar görüyorum.

28.08.2015 08:08:50

Ayşe

Anne ve babamın karından ayrıl diye ısrarını görmüş eşim. (babam öldü)

02.09.2015 18:43:38

Yeşim H.

Selam. Ben rüyamda abimin kızını eşinden boşanmış gördüm. Yanında genç bir yakışıklı delikanlıyla tekrar evleneceğini gördüm hatta yolun ortasına kendi fotoğrafını yapıştırmışlar birde yeğenimin dayısının kızı var sanki aralarında konuşuyorlar onunla aldatmış eşi yeğenimi ben de diyorum ki ben diyecektim de inanmazsınız diyorum yeğenlerime ama çok ağladım. Yeğenim de bana sarıldı çok ağladı halam diye diye ağlıyordu bu rüya ne anlama gelir aydınlatmanız mümkün mü? Sevgiler.

01.10.2015 17:04:33

Sevil P.

Boşandığım eşimi görüyorum anneannemin evinde yalnız oturuyor yeni eşi de var ama yanında o yatıyor onunla hiç ilgilenmiyor. Tuvalete geldim buraya diyorum karısını görünce çıkıyorum gidiyorum. Elbisesine bakıyorum divan örtüsünden yapılmış aman elbisemde hiç güzel değilmiş diyorum.

05.12.2015 11:24:53


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook