ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Çamur Görmek

Din ve mala, işi toprakla ilgili olan kimse için kazanca, Çamur yemek mal biriktirmeye. Bulamaç çamurla evini sıvadığını görmek salih kul olmaya, Çamurla Kabe duvarını sıvamak hacca gitmeye, Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini sıvadığını görmek O'nu ziyarettle birlikte haccetmeye, cami sıvamak islamiyete hizmetle şeref ve ecir kazanmaya, Sulu çamurda yürümek üzüntü ve kedere düşmeye, Sulu çamur kötü ahlaklı kadına, düşmanlık ve sıkıntıya, borca ırz ve namuş hakkında söz söylemeye, Kuru çamur görmek rızka,Hastanın çamur görmesi vefat etmesine, Çamur karan birini görmek üzüntüye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Balçık, Kerpiç.)

Rüyada çamur görmek bir ikaz işaretidir ve dikkatli olarak davranılması gereken olayların yaşanacağına ve halihazırda da birtakım hatalı işlerin içinde olabileceğine işarettir .

Hep kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamura girdiğini gören kişi mutlaka bir sıkıntıya düşer. Rüyada çamur bir ikazdır ve dikkatli olunması gereken olayların yaşanacağına ve halen bazı hatalı işlerin içinde olduğunuza yorumlanır. Bu çamur balçıksa sıkıntı artacaktır. Ancak çamurları temizleyen bir süre sonra sıkıntılarından kurtulacak demektir.

Rüyada yerden çamur aldığınızı gördüyseniz düşmanınıza boyun eğeceğiniz anlamına gelir. Çamur, aile hayatında da gergin günler geçireceğiniz anlamındadır.

Hemen her türlü sıkıntıyı simgeler.

Rüyada çamur görmek para ve servetle yorumlanir. Sokakta giderken üzerine çamur siçradigini görmek, yeni bir is sahibi olacagina; bir çamura düstügünü görmek, beklemedigi bir mirasa konacagina; çamur içinde bir sey buldugunu görmek, piyango veya benzeri bir yerden eline para geçecegine isarettir, Rüyada yagmur suyundan dolayi meydana gelen çamur görmek hayirli degildir. Bir rivayete göre çamura basmak, dünya islerinde ugrasmaya ve düsünmeye delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen çamur, hastalik ve zillettir. Geçimini çamur yapmakla sagliyan kimse için bu rüya hayirdir. Çamurla bina yapmak, din ve imana isarettir. Kuru çamur mal parçasidir. Rüyada Resulullah'in kabrini çamurla sivadigini gören kimse, hacca gider. Yas bir çamurla evini sivadigini gören kimse, salih bir adamdir. Çamur yedigini gören kimse, ondan yedigi miktarca mal yer. Bina için yapilari çamur, rizik ve faydadir. Bazi tabirciler, bir kimse rüyada çamur görse öleceginden korkulur, dediler. Çamura girdigini ve üzerine çamur sürdügünü gören kimse, hasta ve perisan olur. Kati ve kuru çamur para cinsinden olan maldir. Yas çamur ise, durumun düzelmesidir. Pismis çamuru yemek, giybet ve iftiradir. Hasta için çamur görmek, ölümdür. Bir kisinin rüyada sulu bir çamurda yürümesi, o kimsenin düsecegi üzüntü ve kedere, erisecegi fitne ve mesakkate isarettir. Hasta olmayan bir kisi rüyada çamurda yürüdügünü veya çamura girdigim görse, o kimse bir belaya veya zindan ve hapse ya da çesitli mihnetfere gir meye isarettir. Çamurdan kurtuldugunu veya elbise ve bedenini çamurdan temizledigini gören kimse, dince kendisinde bulunan günahtan veya dünyaca kederden kurtulur. Eger çamurdan kurtulamaz ve elbisesini de temizleyemezse, o sahsa isabet eden çamur miktarinca günah ve keder isabet eder. Bir kimse rüyada basini saç ve sakalinin sulu çamurda bulunmus oldugunu görse, o kimsenin ekincilikle ugrasmasina toprak ve çamur isleriyle mesgul olmasina isarettir. Rüyada çamur yaptigini gören kimse, iyi bir amel isler. Bazan çamur yapan kimseyi görmek üzüntü ve kedere isarettir.

Daima kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamur hemen her türlü sıkıntıyı simgeler. Çamura girdiğini gören bir insan muhakkak bir sıkıntı alır. Bu balçık çamuruysa sıkıntı kat kat artacaktır. Ancak rüyasında çamurları yıkayan temizleyen kimse bir süre sonra sıkıntılarını geride bırakacaktır.

Daima kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamur hemen her türlü sıkıntıyı simgeler. Çamura girdiğini gören bir insan muhakkak bir sıkıntı alır. Bu balçık çamuruysa sıkıntı kat kat artacaktır.

Çamur rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

45
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

mustafa

Arabamın içinde çamur gördüm sonra ayaklarımla ittim, temizlendi. Bunun anlamı ne?

12.07.2013 00:22:56

Selçuk

Bir arkadaşım rüyasında benim arabama giderken kasıklarıma kadar çamura battığımı görmüş fakat benim o halimin çok güzel göründüğünü düşünerek “Öyle dur, biraz da fotoğrafını çekeyim. Çok güzel görünüyorsun demiş.” Bu rüya arkadaşıma göre mi, bana göre mi yorumlanır ve yorumu nedir?

29.08.2013 12:53:06

Furkan

Ben çamura düştüm sonra da yüzümü yıkayınca tertemiz oldum. Neye işaret?

13.11.2014 22:13:54

Selçuk

Bir arkadaşım rüyasında benim arabama giderken kasıklarıma kadar çamura battığımı görmüş fakat benim o halimin çok güzel göründüğünü düşünerek “Öyle dur, biraz da fotoğrafını çekeyim. Çok güzel görünüyorsun demiş.” Bu rüya arkadaşıma göre mi, bana göre mi yorumlanır ve yorumu nedir?

29.08.2013 13:49:38

Fatihhhh

Merhaba rüyamda toprakta yürürken yeğenimle beraber bir suyun önüne kapanmış, bir çamur vardı. Ben o çamura sürekli basıp açıyordum, su birikintisi ilerliyordu. Ben de elimle o suyun akmasını engelliyordum, kapatmaya çalışıyordum. Bu neye işaret, bilen var mı?

31.10.2013 02:33:15

Hülya

Birine yardım ediyordum. Birden dağ kenarında kaldım. Onu kurtardım, bu kez ben kaldım. Çıkmaya çalışıyordum, ağzımdan çamur çıkıyordu. Ben de atıyorum ağzımdan sonra başkası gelip beni kurtardı.

22.12.2013 21:27:37

Sena

Bir arkadaşım benim evimi çamurlu görmüş. Bunun anlamı nedir?

25.12.2013 13:48:10

Morsumbul

Bir odanın zeminine bulaşmış kuru türden bir çamura basıyordum. Ayakkabıma bulaşmış çamuru ayağımı öne atarak bulaşan çamuru ayakkabımdan atmaya çalıştım. Bu ne demek?

22.01.2014 14:29:21

Volkan

Rüyamda çamurlu yolda yürürken gördüm ve epeyce yük vardı elimde. Poşet içinde bayağı ağır gazeteler vardı. Büyük bir bakkal devralmayı düşünüyormuşum. Ve o markete doğru çamurlu bir yolda yürüyormuşum.

24.01.2014 09:31:44

Gamze

Rüyamda dışarıda gecenin yarısı çamurun içinde birçok ölü insan gördüm. Karanlık olmasına rağmen çok net gördüm ölüler paramparça olmuş, kıyafetler yırtılmış, ama yeni ölmemişler, yani o ölüler kurumuş gibilerdi. Bunun anlamı ne olabilir acaba?

02.02.2014 15:55:18

Avukat

Rüyamda hardal rengi keten pantolonuma çamur sıçramıştı. Bu çamur pantolonun paçasından kasık noktalarıma kadar nokta nokta biçimindeydi. Bu çamuru sonradan fark ediyorum ve temizlemeye çalışıyordum temizleyemiyordum.

28.02.2014 12:26:47

Nrmn

Rüyamda sutyenim çamur olmuş. Fakat temizliyorum suyla ama tamamen temizlenmese de çok az kalıyor hafif iz. Çamur her yer fakat çamura bulaşmış görmedim. Anlamını net yorumlarsanız sevinirim.

07.06.2014 13:06:50

Kedi

Orman yolunda yürüyorum, birden insanlar görüyorum. İlk önce korkuyorum sonra bu insanların öğrenci olduğunu fark ediyorum ve ormanın onların spor alanı olduğunu görüyorum. Bir yarışmaya hazırlanıyorlarmış. Korkum geçiyor, yürümeye devam ediyorum. Üstümde beni koruyan muskam yere düşüyor elime alıyorum muska açık ve Kur’an yazıları dışarıda çamur olmuş bir kısmı. “Yıkayayım geçer” diyorum. Az suya tutuyorum ama muskanın bir kısmı suda eriyor. Korkuyorum bir daha muskamı kullanamayacağım diye. Uyandım. Bunun anlamını yazarsanız sevinirim.

11.11.2014 14:34:20

Musa

Çamurda çocuk bulmak ne demek?

20.11.2014 16:12:20

Hayırdır inşallah

Rüyamda geçtiğim bir yerin çamur ve bataklık olduğunu belime kadar battığımı benim yanımda bir tanıdığımın da aynı durumda olduğunu gördüm. Bu çamurdan önce kendimi daha sonra onu çıkardım yanımızda akan su ile çamuru temizledim.

25.11.2014 07:12:01

Serdar

Rüyamda çamura bastım ama ayağımı geri çektim. “Burası çok çamur” dedim.

22.12.2014 14:25:16

Nida

Rüyamda ipte asılı kıyafetlerime çamur bulaşmıştı. Bu nasıl yorumlanır ve yorumu nedir?

08.02.2015 10:37:23

Alininannesi

Rüyamda eski bir tanıdığımızın evindeydim. Ama o eve ilk kez gitmiştim. Bilmediğim bir evdi yani. Bana soğuk davranıyorlardı. Evin içi misafir doluydu, yakın zamanda haber alamadığımız bir abim için ağlıyordum. Bahçeye çıktım, yanımda bir erkek çocuğu misafirlerin sanırım, benim oğlum değil. İlerde bir kurbağa fark ettim ölüydü. Sonra iyice ilerledim birkaç ölü kurbağa daha vardı. Çeşme havuzu gibi bir yerde çamurun içinde bir kıpırtı gördüm, ufak bir taş attım. Kafasında yıldız olan bir büyük kurbağa gördüm. Tam üzerime atılacaktı ki kaçtım. Eve gittik çocukla birlikte, terliklerim kayıp bulamadılar. Diğer misafirlerin de tespihleri kayıptı, bulunmadı.

21.02.2015 09:53:56

Oli

Ablam rüyasında benim iki evim olduğunu alt katta kalıplaşmış bir çamur olduğunu ve benim bu evden çıktığımı ve o evi kendisine verdiğimizi görmüş. Ne anlama geldiğini merak ettim. Teşekkürler.

24.02.2015 16:58:48

Gülçin

Rüyamda sokaklar, evimin içi, yerleri balcık olmuş. Ayağımı bastığım yer hep balcık ama bulaşmadı bana ve sonra masa, masanın üstünde sandalye, ben oraya çıkıp bir şeylere uzanmaya çalışıyorum. Sözde balcıkları yok edeceğim.

26.04.2015 10:37:27

Zümrüt

Rüyamda yağmur yağıyordu, her yer yemyeşildi, gündüz aydınlık bir rüyaydı fakat yağmur suyundan evimizin balkonunun önünde çamur birikmişti. O çamurun içinde oğlumun çamur bulaşmamış olan bir oyuncağını arayıp buldum ve yağmurdan dolayı çok ıslanmıştım. O oyuncak için ellerimi ayaklarımı çamura sokmuştum ama çamur bulaşmamış olan oyuncağı buldum. Sonra oğlum yağmurun altında gülerek koşmaya başladı ve ben arkasından “Oğlum dikkat et orası çamur, girme oraya” diye bağırdım ama oğlum dinlemedi girdi çamura, çamur onun da ayaklarına bulaştı. Ben onu almaya gittim. Bir baktım oğlum orda değil, ben çamurun içindeyim ama çamur ayağımdan yukarı hiç çıkmadı ve üstüme yağmur yağıyordu hala ve üzerimde kırmızı bir tişört vardı. Bir de bir şiir dinledim uzun süredir görmediğim bir arkadaşımdan o da balkonumuzdaydı yetimler için bir şiir yazmış, bana onu okudu, biraz ezgili bir şekilde... Tüm bunlar ne demek? Teşekkürler.

02.05.2015 10:32:04

isafurkan

Köprüsü olan büyük ve derin bir dere kurumuştu sonra içine atladım, yarım çamur oldu.

13.06.2015 15:53:17

Nazıfe D.

Selam, ben rüyamda çamur gördüm bir kızın suratında çamur doluydu ama kurumuştu. Ben de kızın suratını yıkadım sonra bir daha baktım çamur var mı diye yoktu. Acaba bu neye işaret ediyor, çok merak ettim?

25.06.2015 16:18:40

Ferdak

Kiraya verdiğimiz evin salon duvarları çamur ve sanayide kullanılan yağ ile kaplıydı. Ortada çalışan işçiler siyah yağ kaplı işler yapıyordu.

28.09.2015 09:25:33

Semanur

Babaannem rüyasında görmüş beni, yüzüme çamur sürüyormuşum ne demek ne anlama geliyor?

23.10.2015 19:40:45

Aslı B.

Rüyamda iki ablamla yüzdüğümü gördüm deniz o kadar güzeldi ki sonra çamur banyosu yapmak istediğimi ablamın inkazından sonra girmediğimi gördüm. Denizde az bir çamur sürüyorum ama çok az. Bana tabir eder misiniz?

11.11.2015 10:31:09

Edanaz

Rüyamda oğlum bir kap çamurlu su ile elini yüzünü yıkadı. Alzheimer hastası annem kahvaltı istedi ve kahvaltısını yaptı. Eskiden siyasetle uğraşan şimdi çok zengin tanıdığım ve hiç sevmediğim bir iş adamı geldi topluca oturduk. Bizlere çok yakınlık gösterdi. Daha sonra pırıl pırıl bir deniz gördüm içinde kocaman deniz canlıları yüzüyordu. Bunların anlamı nedir?

19.11.2015 08:07:19

Karışık

Ben kandil gecesi çok dua ettim. Eşimle anlaşamadığımız bir nokta var. Ben de Rabbimden şunu diledim. Eşimin yanında olmam gerekiyorsa bana bir rüya göster yok eşimin bu işi bırakması gerekiyorsa ona öyle bir soğukluk ver ki bitirsin bu işi dedim. Ve rüyamda arabamla eve gidiyorum yalnız her zaman kullandığım sokağı değil de yan sokağa giriyorum o sokakta da çok büyük sarı renkli iş makineleri var yer çamur için de girerken çamuru fark etmiyorum ama çıkarken hem makinalardan hem de çamurdan dolayı zor da olsa çıkıyorum. Neye delalet olduğunu merak ediyorum.

24.12.2015 09:09:02

Mawii

Rüyamda kıyamet başlamıştı gökyüzünden çamur yağıyordu dizlerimize kadar gömülmüştük herkes minibüs veya otobüste toplu halde bulunuyordu bazıları durumu kabullenip sessizce ölmeyi kabullenirken bazıları kurtulmaya yardım etmediği için diğerlerine saldırmaya başladı. Ben elimde teşbih, Allaha dua ediyordum beni affedip cennetine kabul etsin diye. Sonra bir yere yetişmeye çalıştım ezanla bizi çağırıyordu. Gittiğimde üstümdeki çamur yoktu "hayya esselah ,hayya el felah Allahu ekber ve lillahilhamd" dedik sanki okunan bir ezanı tamamladık.

Ayrıntıları net hatırlayamıyorum uzun bir rüyaydı ama sonu böyle bitti.

01.06.2016 05:36:10

Aslı S.

Rüyamda büyük bir kaba su dolduruyordum hortumu açtım su geliyordu çok sürmeden o su bildiğimiz çamura döndü ve öyle akmaya devam etti çok şaşırdım. Bir türlü su gelmiyordu sonra birden çamur akan hortumdan tekrar su akmaya devam etti. Bende dolan kaptaki çamurlu suyu döküp kabı ve çamur olan diğer yerleri yıkayıp tekrar suyla doldurdum. Bunun anlamını öğrenebilir miyim?

22.08.2016 12:16:06

Yalçın

Nişanlım ile çamurlu bir metro alt geçidinden çamurun üstündeki taşlara ve tahtalara basarak hiç çamura değmeden, hiç bir yerimize çamur bulaştırmadan yürümemiz ne anlama gelmektedir?

05.10.2017 09:05:51


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook