ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Çamur Görmek

Din ve mala, işi toprakla ilgili olan kimse için kazanca, Çamur yemek mal biriktirmeye. Bulamaç çamurla evini sıvadığını görmek salih kul olmaya, Çamurla Kabe duvarını sıvamak hacca gitmeye, Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini sıvadığını görmek O'nu ziyarettle birlikte haccetmeye, cami sıvamak islamiyete hizmetle şeref ve ecir kazanmaya, Sulu çamurda yürümek üzüntü ve kedere düşmeye, Sulu çamur kötü ahlaklı kadına, düşmanlık ve sıkıntıya, borca ırz ve namuş hakkında söz söylemeye, Kuru çamur görmek rızka,Hastanın çamur görmesi vefat etmesine, Çamur karan birini görmek üzüntüye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Balçık, Kerpiç.)

Rüyada çamur görmek bir ikaz işaretidir ve dikkatli olarak davranılması gereken olayların yaşanacağına ve halihazırda da birtakım hatalı işlerin içinde olabileceğine işarettir .

Hep kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamura girdiğini gören kişi mutlaka bir sıkıntıya düşer. Rüyada çamur bir ikazdır ve dikkatli olunması gereken olayların yaşanacağına ve halen bazı hatalı işlerin içinde olduğunuza yorumlanır. Bu çamur balçıksa sıkıntı artacaktır. Ancak çamurları temizleyen bir süre sonra sıkıntılarından kurtulacak demektir.

Rüyada yerden çamur aldığınızı gördüyseniz düşmanınıza boyun eğeceğiniz anlamına gelir. Çamur, aile hayatında da gergin günler geçireceğiniz anlamındadır.

Hemen her türlü sıkıntıyı simgeler.

Rüyada çamur görmek para ve servetle yorumlanir. Sokakta giderken üzerine çamur siçradigini görmek, yeni bir is sahibi olacagina; bir çamura düstügünü görmek, beklemedigi bir mirasa konacagina; çamur içinde bir sey buldugunu görmek, piyango veya benzeri bir yerden eline para geçecegine isarettir, Rüyada yagmur suyundan dolayi meydana gelen çamur görmek hayirli degildir. Bir rivayete göre çamura basmak, dünya islerinde ugrasmaya ve düsünmeye delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen çamur, hastalik ve zillettir. Geçimini çamur yapmakla sagliyan kimse için bu rüya hayirdir. Çamurla bina yapmak, din ve imana isarettir. Kuru çamur mal parçasidir. Rüyada Resulullah'in kabrini çamurla sivadigini gören kimse, hacca gider. Yas bir çamurla evini sivadigini gören kimse, salih bir adamdir. Çamur yedigini gören kimse, ondan yedigi miktarca mal yer. Bina için yapilari çamur, rizik ve faydadir. Bazi tabirciler, bir kimse rüyada çamur görse öleceginden korkulur, dediler. Çamura girdigini ve üzerine çamur sürdügünü gören kimse, hasta ve perisan olur. Kati ve kuru çamur para cinsinden olan maldir. Yas çamur ise, durumun düzelmesidir. Pismis çamuru yemek, giybet ve iftiradir. Hasta için çamur görmek, ölümdür. Bir kisinin rüyada sulu bir çamurda yürümesi, o kimsenin düsecegi üzüntü ve kedere, erisecegi fitne ve mesakkate isarettir. Hasta olmayan bir kisi rüyada çamurda yürüdügünü veya çamura girdigim görse, o kimse bir belaya veya zindan ve hapse ya da çesitli mihnetfere gir meye isarettir. Çamurdan kurtuldugunu veya elbise ve bedenini çamurdan temizledigini gören kimse, dince kendisinde bulunan günahtan veya dünyaca kederden kurtulur. Eger çamurdan kurtulamaz ve elbisesini de temizleyemezse, o sahsa isabet eden çamur miktarinca günah ve keder isabet eder. Bir kimse rüyada basini saç ve sakalinin sulu çamurda bulunmus oldugunu görse, o kimsenin ekincilikle ugrasmasina toprak ve çamur isleriyle mesgul olmasina isarettir. Rüyada çamur yaptigini gören kimse, iyi bir amel isler. Bazan çamur yapan kimseyi görmek üzüntü ve kedere isarettir.

Daima kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamur hemen her türlü sıkıntıyı simgeler. Çamura girdiğini gören bir insan muhakkak bir sıkıntı alır. Bu balçık çamuruysa sıkıntı kat kat artacaktır. Ancak rüyasında çamurları yıkayan temizleyen kimse bir süre sonra sıkıntılarını geride bırakacaktır.

Daima kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamur hemen her türlü sıkıntıyı simgeler. Çamura girdiğini gören bir insan muhakkak bir sıkıntı alır. Bu balçık çamuruysa sıkıntı kat kat artacaktır.

Çamur rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

25
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

mustafa

Arabamın içinde çamur gördüm sonra ayaklarımla ittim, temizlendi. Bunun anlamı ne?

12.07.2013 00:22:56

Selçuk

Bir arkadaşım rüyasında benim arabama giderken kasıklarıma kadar çamura battığımı görmüş fakat benim o halimin çok güzel göründüğünü düşünerek “Öyle dur, biraz da fotoğrafını çekeyim. Çok güzel görünüyorsun demiş.” Bu rüya arkadaşıma göre mi, bana göre mi yorumlanır ve yorumu nedir?

29.08.2013 12:53:06

Furkan

Ben çamura düştüm sonra da yüzümü yıkayınca tertemiz oldum. Neye işaret?

13.11.2014 22:13:54

Selçuk

Bir arkadaşım rüyasında benim arabama giderken kasıklarıma kadar çamura battığımı görmüş fakat benim o halimin çok güzel göründüğünü düşünerek “Öyle dur, biraz da fotoğrafını çekeyim. Çok güzel görünüyorsun demiş.” Bu rüya arkadaşıma göre mi, bana göre mi yorumlanır ve yorumu nedir?

29.08.2013 13:49:38

Fatihhhh

Merhaba rüyamda toprakta yürürken yeğenimle beraber bir suyun önüne kapanmış, bir çamur vardı. Ben o çamura sürekli basıp açıyordum, su birikintisi ilerliyordu. Ben de elimle o suyun akmasını engelliyordum, kapatmaya çalışıyordum. Bu neye işaret, bilen var mı?

31.10.2013 02:33:15

Hülya

Birine yardım ediyordum. Birden dağ kenarında kaldım. Onu kurtardım, bu kez ben kaldım. Çıkmaya çalışıyordum, ağzımdan çamur çıkıyordu. Ben de atıyorum ağzımdan sonra başkası gelip beni kurtardı.

22.12.2013 21:27:37

Sena

Bir arkadaşım benim evimi çamurlu görmüş. Bunun anlamı nedir?

25.12.2013 13:48:10

Morsumbul

Bir odanın zeminine bulaşmış kuru türden bir çamura basıyordum. Ayakkabıma bulaşmış çamuru ayağımı öne atarak bulaşan çamuru ayakkabımdan atmaya çalıştım. Bu ne demek?

22.01.2014 14:29:21

Volkan

Rüyamda çamurlu yolda yürürken gördüm ve epeyce yük vardı elimde. Poşet içinde bayağı ağır gazeteler vardı. Büyük bir bakkal devralmayı düşünüyormuşum. Ve o markete doğru çamurlu bir yolda yürüyormuşum.

24.01.2014 09:31:44

Gamze

Rüyamda dışarıda gecenin yarısı çamurun içinde birçok ölü insan gördüm. Karanlık olmasına rağmen çok net gördüm ölüler paramparça olmuş, kıyafetler yırtılmış, ama yeni ölmemişler, yani o ölüler kurumuş gibilerdi. Bunun anlamı ne olabilir acaba?

02.02.2014 15:55:18

Avukat

Rüyamda hardal rengi keten pantolonuma çamur sıçramıştı. Bu çamur pantolonun paçasından kasık noktalarıma kadar nokta nokta biçimindeydi. Bu çamuru sonradan fark ediyorum ve temizlemeye çalışıyordum temizleyemiyordum.

28.02.2014 12:26:47

Nrmn

Rüyamda sutyenim çamur olmuş. Fakat temizliyorum suyla ama tamamen temizlenmese de çok az kalıyor hafif iz. Çamur her yer fakat çamura bulaşmış görmedim. Anlamını net yorumlarsanız sevinirim.

07.06.2014 13:06:50

Kedi

Orman yolunda yürüyorum, birden insanlar görüyorum. İlk önce korkuyorum sonra bu insanların öğrenci olduğunu fark ediyorum ve ormanın onların spor alanı olduğunu görüyorum. Bir yarışmaya hazırlanıyorlarmış. Korkum geçiyor, yürümeye devam ediyorum. Üstümde beni koruyan muskam yere düşüyor elime alıyorum muska açık ve Kur’an yazıları dışarıda çamur olmuş bir kısmı. “Yıkayayım geçer” diyorum. Az suya tutuyorum ama muskanın bir kısmı suda eriyor. Korkuyorum bir daha muskamı kullanamayacağım diye. Uyandım. Bunun anlamını yazarsanız sevinirim.

11.11.2014 14:34:20

Musa

Çamurda çocuk bulmak ne demek?

20.11.2014 16:12:20

Hayırdır inşallah

Rüyamda geçtiğim bir yerin çamur ve bataklık olduğunu belime kadar battığımı benim yanımda bir tanıdığımın da aynı durumda olduğunu gördüm. Bu çamurdan önce kendimi daha sonra onu çıkardım yanımızda akan su ile çamuru temizledim.

25.11.2014 07:12:01

Oli

Ablam rüyasında benim iki evim olduğunu alt katta kalıplaşmış bir çamur olduğunu ve benim bu evden çıktığımı ve o evi kendisine verdiğimizi görmüş. Ne anlama geldiğini merak ettim. Teşekkürler.

24.02.2015 16:58:48


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2015 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook