ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Çiçek Görmek

Gönül açıcı, sevinçli haber ve gelişmelere; lezzetli şeylere ve huzurlu bir hayata, Bekarın başında çeçekten taç görmesi evylenmesine, Kadının çiçek görmesi hamilelikle gelecek sevince, Taze çiçek şiddet ve üzüntüden kurtulmaya, Değişik renkte çiçekler ffarklı sevinç sebeplerine, Ağaç çiçeği kişiyi doğru yola kılavuzlayan sağlam inanca yahut hayırlı bir insana, Çiçek döllenme tozu rızka, hamileliğe ve hastanın şifa bulmasına, Çiçeklerin kökünden kesilmiş olduğunu görmek üzüntü ve kedere, Sarı renkli, papatya türü çiçek devamı olmayan varlığa, kısa sürün mutluluğa ve küçükken ölecek çocuğa, Kabak, karpuz vb. çiçeği görmek içinde bulunduğu konum ve tercihlerinde sebat etmemeye, Solgun çiçek gönül sızısına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Buket, Ot.)

Rüyada çiçek görmek iyi ve çok şanslı bir haberdir. Kurumuş bir çiçek geçici bir üzüntüyü gösterir. Çiçekçi dükkanı mutlu bir ilişkiye işarettir. Çiçek sulamak işlerinde başarılı olacağını belirtir .

Hayra yorulur. Rüyada çiçek görmek güzel ve size şans getirecek bir haber demektir. Kadınlar için hamileliliği işaret eder. Eğer çiçekler kurumuş ise bu, ölümün, üzüntünün, sıkıntının işaretidir. Çiçekli taç taşımak evlilik yapmak ve dünya nimetlerine kavuşmaya işarettir. Çiçekçi dükkanı güzel ve mutlu bir ilişkinin haberidir. Bir demet çiçek, uzak ve zengin bir akrabanızdan size miras kalacağına işarettir. Çiçek sulamak yaptığı işlerde başarı kazanmak anlamındadır.

Kısmet, ferahlık, mutluluk, murat, ferahlık, huzur olarak yorumlanır. Çiçekler saf, temiz aşkla da ilgisi vardır. Çiçeklere göre de yorumlanır.

Rüyada adini hiç isitmedigi ve kendisin de görmedigi bir çiçegi görmek, iki sekilde yorumlanir: Biri, çesitli kiyafette ve bilmedigi insanlarla tanisacagina, digeri çesitli renklerle donanmis çiçeklerle dokunmus kumas. Güzel kokulu bir çiçek ne renkte olursa olsun, hayirla yorumlanir. Kokusuz çiçek güzelse, rüya sahibinin hayatinin güzel ve de-vamli olacagina, çiçek solmus ve pörsümüs ise dünyasinin son bulduguna delalet eder. Bir baska rivayete görede: Kisinin rüyada çiçek görmesi, hayra isarettir. Bekar bir kimse, rüyada çiçek görse, bu rüya, o sahsin evlenecegine isarettir. Rüyada renkleri degisik olan çiçekleri görmek, dünya ve dünya içindeki taze ve hos seylere isarettir. Rüyada agaç çiçegi görmek: insani din ve dünya islerinde irsad eden bir kisi ile tabir edilir. Rüyada kirmizi karanfil görmek, iffetli ve terbiyeli bir hanima isarettir. Yerden kirmizi karanfil aldigini gören kimse akrabasi çok zengin, güzel ve görgüsü çok olan bir hanim alir.

Bir demet çiçek, uzak ve zengin bir akrabanızdan size miras kalacağına işarettir. Eğer çiçekler kurumuş ise, bu, ölümün, üzüntünün, sıkıntının işaretidir.

Çiçek rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

30
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Utku

Rüyamda çiçek saksısı gördüm. Ancak bu çiçek saksısını bana iş yerinde hediye ediyorlar ve alkışlıyorlardı. Sebebi nedir acaba? Rüya güzeldi, ben hediye alıyordum, bunu bir şekilde bir şeyi başardığım için. Anlamı nedir, bu rüyanın?

19.08.2013 08:08:11

Sevim

Evimin içinde çiçekler gördüm, bazıları açmıştı.

05.03.2015 12:19:28

Merve

Rüyamda çiçeği sularken bir dalı kırıldı, çok üzüldüm ama “Yine onu ekerim” dedim.

28.10.2013 23:10:47

Necdet

Çiçek.

30.10.2013 14:37:58

Neslihan

Evimde canlı çiçek vardı. Biri o çiçeği kaldırdı, yerinden. Kırmaya çalışıyordu. Ben izin vermedim ama çiçekler döküldü, geri aldım çiçeğimi. Bahçede çok güzel çiçekler ekebilirim diye düşünüyordum.

13.11.2013 00:07:37

Elif

Evin içinde su dolmuş, su çok berrakmış, tertemizmiş. Suyun içinde sarıçiçekler varmış. Duvarlar sarıymış (rüyayı gören babaannem.) Rüyasında oğlunun güzel bir şeyinin olduğunu söylemişler eve gittiğinde çiçekleri görmüş. Yorumlar mısınız?

03.12.2013 14:55:38

Son

Rüyamda ellerimi değdiğim yerden camgüzeli çiçekler açıyordu. Dağ, bayır, her yer rengarenk camgüzeli çiçeklerle dolmuştu.

14.01.2014 01:02:11

Zeynep

Selamünaleyküm. Ben rüyamda 2 kuzenim ve ben çiçek ekmeye gidiyorduk. Çiçekleri ektik geldik ve 2 kuzenimin çiçekleri solmuştu ama benim ektiğim tohum lale olmuştu ve lale tek renk değildi yani renkliydi. Yanlış hatırlamıyorsam çoğunlukla sarıydı galiba. :s Yorumlarınızı bekliyorum.

22.03.2014 21:38:37

Fatma K.

Rabbimin selamı üzerinize olsun önce. Rüyamda evimdeki çiçeklerimin dile geldiğini gördüm. Onlarla konuştuğumu, bana sallanarak cevap verdiklerini gördüm. Çiçekler, evimde baktığım normal ev çiçekleri. Yorumlarsanız sevinirim.

08.04.2014 22:08:39

Kafes

Rüyada iki tane sarmaşık ektim.

09.04.2014 00:34:36

Mustafa

Rüyamda çiçeğin büyüdüğünü gördüm. Anlamı nedir?

27.04.2014 16:09:10

Serife

Rüyamda çiçek tarlasındayım dokundukça çiçekler açıyor rengarenkti. Daha çok lila renk gördüm ve her yer yemyeşildi.

04.05.2014 11:08:22

Niser

Annem rüyasında, yaklaşık iki ay önce ölen teyzemin kendisine saksıda çiçek verdiğini görüyor. Ve ne tesadüftür ki, teyzemin de doğum günüymüş. 68 yaşına girecekti teyzem rahmetli yaşasaydı eğer. Allah mekanını cennet etsin. Annemin rüya tabirini ayrıntılı olarak yazar mısınız e-mail adresime? Teşekkürler.

02.03.2015 13:44:04

Barış

Rüyamda bir kız bana “Bu çiçeklere güven olmaz” diye gösteriyor ve kafamı çevirdiğimde çiçek bir anda bir şeye dönüşüyor. Yorumlar mısınız? Teşekkür ederim.

12.03.2015 18:00:17

İrem

Rüyamda açan çiçekler görüyorum, çok farklı ve çok güzeldi aslında.

11.04.2015 16:35:56

Aylin K.

Rüyamda sarı bir sürü çiçek gördüm ama çiçeklere yaklaşamıyordum.

21.04.2015 16:18:28

Masum

Çok güzel şeyler öğrendim. İnşallah bursluluk sınavını kazanacağım. 44.uluslararası mektup yarışmasında Türkiye dördüncüsü oldum. Hem de liselileri geçerek. Ben daha ilkokul 4.sınıfa gidiyorum. Büyük bir başarıdır. Size soruyorum sizin ailenizde benim gibi başarılı olan var mı?

Hoşça kalın.

27.08.2015 09:44:57

Melike

Rüyamda bir bahçede arkadaşlarımla yürüyorum sonra bahçede ağaçlar ve beyaz gül ve papatyalar var. Biraz ilerledikten sonra arkadaşlarım arasından birini çağırıyorum bir erkek ama daha önce hiç görmediğim biri ve birlikte gül ve papatyaların olduğu yere gidiyoruz. Ben bir tane gül koparıyorum ama gül tam açmamış da birkaç tane papatya koparıyor sonra onunla tam konuşacakken gidiyor. Elime bakıyorum ve elimdeki gül açıyor ama onun bir gül olmadığını görüyorum dört yapraklı beyaz bir çiçek var elimde. Sonra o çiçeği bırakıp bir papatya alıyorum. Bu rüyanın anlamı ne?

01.09.2015 12:15:14

Yüsra

Rüyamda çiçeklerin içindeydim. Benim dikkatimi kaktüsler çekiyor ve kaktüslerin üzerindeki çiçekler o kadar güzel ki hayran kalıyorum almak istiyorum ama param yok diye düşünüyorum. Kaktüsler de saksılardan aşağı uzayan kısımları var bunları kesip diksek bitmez mi diye sordum kadına biter bitmez mi dedi sana bunu hediye edeyim dedi. Çok sevindim bu kadar mutlu olamazdım. Kaktüslerin güzelliği beni büyüledi.

26.10.2015 08:16:30

dilber

Rüyamda komşumuz bahçesinden çeşit çeşit çicekler koklayıp bana veriyor, bunları dikmemi söylüyor. Acaba anlamı nedir?

27.07.2016 15:52:35

Ayşem

3-4 gece arka arkaya saksılara çiçekler diktim. Anlamını merak ediyorum...

12.01.2017 19:37:17

Seviç B.

Bir bahçe dolusu Aleovera gördüm rüyamda. Hepsi canlı büyük ve çok güzeldi. Çiçek yorumunda bu çiçek türünü bulamadım. Ayrıntısı varsa bununla ilgili merak ediyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

09.02.2017 10:03:03

Droid

Hayır olsun. Rüyamda tane tane diplerinden yanan beyaz papatyaya benzeyen çiçekler gördüm. Düşüyor gibiydi ama yere değil. Açık mavi bir gökyüzüne doğru gidiyorlardı. Görünümleri sanki defter arasında kurutulmuş gibi yassı idi. Ama kurumamış taze çiçeklerdi.

23.10.2017 19:43:44


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook