Rüya Tabirleri .gen.tr
ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Çiçek Görmek

Gönül açıcı, sevinçli haber ve gelişmelere; lezzetli şeylere ve huzurlu bir hayata, Bekarın başında çeçekten taç görmesi evylenmesine, Kadının çiçek görmesi hamilelikle gelecek sevince, Taze çiçek şiddet ve üzüntüden kurtulmaya, Değişik renkte çiçekler ffarklı sevinç sebeplerine, Ağaç çiçeği kişiyi doğru yola kılavuzlayan sağlam inanca yahut hayırlı bir insana, Çiçek döllenme tozu rızka, hamileliğe ve hastanın şifa bulmasına, Çiçeklerin kökünden kesilmiş olduğunu görmek üzüntü ve kedere, Sarı renkli, papatya türü çiçek devamı olmayan varlığa, kısa sürün mutluluğa ve küçükken ölecek çocuğa, Kabak, karpuz vb. çiçeği görmek içinde bulunduğu konum ve tercihlerinde sebat etmemeye, Solgun çiçek gönül sızısına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Buket, Ot.)

Rüyada çiçek görmek iyi ve çok şanslı bir haberdir. Kurumuş bir çiçek geçici bir üzüntüyü gösterir. Çiçekçi dükkanı mutlu bir ilişkiye işarettir. Çiçek sulamak işlerinde başarılı olacağını belirtir .

Hayra yorulur. Rüyada çiçek görmek güzel ve size şans getirecek bir haber demektir. Kadınlar için hamileliliği işaret eder. Eğer çiçekler kurumuş ise bu, ölümün, üzüntünün, sıkıntının işaretidir. Çiçekli taç taşımak evlilik yapmak ve dünya nimetlerine kavuşmaya işarettir. Çiçekçi dükkanı güzel ve mutlu bir ilişkinin haberidir. Bir demet çiçek, uzak ve zengin bir akrabanızdan size miras kalacağına işarettir. Çiçek sulamak yaptığı işlerde başarı kazanmak anlamındadır.

Kısmet, ferahlık, mutluluk, murat, ferahlık, huzur olarak yorumlanır. Çiçekler saf, temiz aşkla da ilgisi vardır. Çiçeklere göre de yorumlanır.

Rüyada adini hiç isitmedigi ve kendisin de görmedigi bir çiçegi görmek, iki sekilde yorumlanir: Biri, çesitli kiyafette ve bilmedigi insanlarla tanisacagina, digeri çesitli renklerle donanmis çiçeklerle dokunmus kumas. Güzel kokulu bir çiçek ne renkte olursa olsun, hayirla yorumlanir. Kokusuz çiçek güzelse, rüya sahibinin hayatinin güzel ve de-vamli olacagina, çiçek solmus ve pörsümüs ise dünyasinin son bulduguna delalet eder. Bir baska rivayete görede: Kisinin rüyada çiçek görmesi, hayra isarettir. Bekar bir kimse, rüyada çiçek görse, bu rüya, o sahsin evlenecegine isarettir. Rüyada renkleri degisik olan çiçekleri görmek, dünya ve dünya içindeki taze ve hos seylere isarettir. Rüyada agaç çiçegi görmek: insani din ve dünya islerinde irsad eden bir kisi ile tabir edilir. Rüyada kirmizi karanfil görmek, iffetli ve terbiyeli bir hanima isarettir. Yerden kirmizi karanfil aldigini gören kimse akrabasi çok zengin, güzel ve görgüsü çok olan bir hanim alir.

Bir demet çiçek, uzak ve zengin bir akrabanızdan size miras kalacağına işarettir. Eğer çiçekler kurumuş ise, bu, ölümün, üzüntünün, sıkıntının işaretidir.

Çiçek rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

12
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Utku

Rüyamda çiçek saksısı gördüm. Ancak bu çiçek saksısını bana iş yerinde hediye ediyorlar ve alkışlıyorlardı. Sebebi nedir acaba? Rüya güzeldi, ben hediye alıyordum, bunu bir şekilde bir şeyi başardığım için. Anlamı nedir, bu rüyanın?

19.08.2013 08:08:11

Merve

Rüyamda çiçeği sularken bir dalı kırıldı, çok üzüldüm ama “Yine onu ekerim” dedim.

28.10.2013 23:10:47

Necdet

Çiçek.

30.10.2013 14:37:58

Neslihan

Evimde canlı çiçek vardı. Biri o çiçeği kaldırdı, yerinden. Kırmaya çalışıyordu. Ben izin vermedim ama çiçekler döküldü, geri aldım çiçeğimi. Bahçede çok güzel çiçekler ekebilirim diye düşünüyordum.

13.11.2013 00:07:37

Elif

Evin içinde su dolmuş, su çok berrakmış, tertemizmiş. Suyun içinde sarıçiçekler varmış. Duvarlar sarıymış (rüyayı gören babaannem.) Rüyasında oğlunun güzel bir şeyinin olduğunu söylemişler eve gittiğinde çiçekleri görmüş. Yorumlar mısınız?

03.12.2013 14:55:38

Son

Rüyamda ellerimi değdiğim yerden camgüzeli çiçekler açıyordu. Dağ, bayır, her yer rengarenk camgüzeli çiçeklerle dolmuştu.

14.01.2014 01:02:11

Zeynep

Selamünaleyküm. Ben rüyamda 2 kuzenim ve ben çiçek ekmeye gidiyorduk. Çiçekleri ektik geldik ve 2 kuzenimin çiçekleri solmuştu ama benim ektiğim tohum lale olmuştu ve lale tek renk değildi yani renkliydi. Yanlış hatırlamıyorsam çoğunlukla sarıydı galiba. :s Yorumlarınızı bekliyorum.

22.03.2014 21:38:37

Fatma K.

Rabbimin selamı üzerinize olsun önce. Rüyamda evimdeki çiçeklerimin dile geldiğini gördüm. Onlarla konuştuğumu, bana sallanarak cevap verdiklerini gördüm. Çiçekler, evimde baktığım normal ev çiçekleri. Yorumlarsanız sevinirim.

08.04.2014 22:08:39

Kafes

Rüyada iki tane sarmaşık ektim.

09.04.2014 00:34:36


Bilgiler

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Uyku nedir?
Rüya ve Buluşlar
Rüya ve İslam
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Temel kurallar
Temel Rüyalar
Sıradan Rüyalar
Yararlı notlar
 


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek

     


2006-2014 © MAN
iletişim