ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Dua Görmek

Dua eden ve kendisine dua edilen kimse hayır ve berekete, namaz sonu dua etmek hayırlı şeylerin gerçekleşmesine, Kendi nefsini kınayarak kötü dua etmek nimete şükretmeye, başkasına beddua etmek onu kahretmeye, haksız yere birine beddua etmek ona zulmetmmeye, Dua etmek istediği halde bunu yapamamak hayır ve iyiliklerin gecikmesine, Uyurken dua ettiğini görmek önemli bir işi ihmal etmeye yahut uyanıkken yapılacak duanın kabul olmasına, Bilinen bir duayı okumak, özel bir maksadın husulüne, bir metne bakarak dua etmek dinde öncü konumundaki salih kişilere uymaya, Duanın yarıda kalması üzerinde durduğu işi bitirememeye, Dua sağlam bir imana, ibadetleri bilinçi olarak ve maksada uygun bir tarzda, şekil ve özüne uyarak eda etmeye, Topluca yapılan dua genel olarak gelecek rahmet ve esenliğe, Bilinmeyen birinin bir yerde dua ettiğini görmek, insanlar için hayır murad eden bir kimseye, alim ve takva bir zata yahut himmeti üstün evliyaya delalet eder.

Rüyada dua etmek, mutluluğun ve başarının simgesidir.

Çok hayırlı, çok güzeldir. Kişinin hiçbir sorunu kalmaz.

Rüyada kendisi için dua edip, Allahu Teala Hazretlerinden rahmet dileyen kimsenin sonu hayir olur. Bir baskasi için dua ettigini görmek, dünya ve ahiret hayrinin elde edilecegine; bü-tün insanlar için dua ettigini görmek, halkin iyiligini istemege de-lildir. Namazdan sonra dua etmek hayra; bir insana beddua etmek, onu sözleriyle kahretmege; kendi nefsine beddua etmek Allah'in (C.C.) nimetlerine sükür etmege; dua etmek istedigi halde bunu yapamadigini görmek, dünyada yaptigi islerde basarisizliga; uy-kuda dua ettigini görmek, önemli bir isini ihmal ettigine isaret-tir. Karanlikta dua ettigini görmek, gamdan ve kederden kurtulacagina delalet eder. Büyük yorumculardan Seyit Ahmet Cabir di yor ki: Rüyada dua okudugunu veya bir dua meclisinde hazir bulunup, okunan dualara "Amin" dedigini görmek, dualarinin kabul edildigine, isteklerinin yerine gelecegine, Hakkin affina layik görüldügüne delildir. Rüyada dua ederken, duasini yarida kestigini görmek, basla-digi bir isi yarim birakacagina delalet eder.

Rüyada dua etmek mutluluğun ve başarının işaretidir.

Rüyada dua etmek mutluluğun ve başarının işaretidir.

Dua rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

20
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Özgül Gülsen E.

"Ya mümünül yamümün" diyordum anlamı nedir?

19.08.2013 12:34:46

ASLI

İki sefer farklı farklı kişiler üzerinde aynı rüyayı gördüm. İlkinde arkadaşımın üzerine ağırlık çökmüş sanki karabasanlar ya da cin varmış üzerinde. Yatağında oradan oraya kıvranıyor, başında da annesi duruyor ama hiç bir müdahalede bulunmuyor. En sonunda ben dayanamıyorum gidip kendisini zapt etmeye çalışıyorum ama hala kıvranıyor. Birden dua okuyorum, duayı okur okumaz sakinleşiyor. Bugün de bir benzeri annemi gördüm. O da aynı şekilde yatağında kıvranıyor. Vücudunu bir yandan bir yana savuruyor. Kollarından sıkı sıkı tutup dua ediyorum. Annem hemen sakinleşiyor. Bu rüyamın ne anlama geldiği konusunda yardımlarınızı rica edeceğim.

03.09.2013 14:06:54

Esjalente

Sen iyi işler yapacaksın.

14.02.2014 09:32:14

Lütfiye G.

Rüyamda bir şehitlikte ağlayarak dua ettiğimi ve şehitler için Fatiha okuduğumu gördüm. Etrafımda binlerce şehit mezarı vardı ve ben onlar için ellerimi göğe açmış, ağlayarak Allaha dua ediyordum. Bunun anlamı nedir? Çok merak ediyorum. Hala etkisindeyim.

14.09.2013 11:23:30

Esjalente

İnsanlara dua etmek ve ettirmek ferahlığa işarettir.

14.02.2014 09:33:33

Sblglcn

Kucağımda kundakta bir bebek hem yürüyorum hem bebekle konuşuyorum. Bebek bana gülüyordu, çok tatlı sevimli çok güzel bir bebek. Bebek zorla ağzından 2 kelime çıktı, dua etmeye çalıştı benim için. “Amin” dedim. Gözlerini gülümseyerek yumdu, sanki evet onu demek istedim der gibiydi. Çok mutlu bir bebekti. Beni o kadar etkiledi ki. Benim rüyamın yorumunu yazmanız beni çok mutlu edecek. Şimdiden çok teşekkür ederim.

01.10.2013 08:11:50

Seyma

Rüyamda bir akrabam bana teşekkür manasında bol bol dua etti. Ben de mütevazı bir şekilde karşıladım ama sanki bir işini yaptığım için dua ediyor gibiydi? Yorumlayabilir misiniz?

18.10.2013 01:55:44

Deniz

Ben rüyamda uyanıkken ettiğim duaların, bazılarının kabul olduğunu görüyorum. Bu ne anlama geliyor, olabilir?

30.11.2013 22:06:18

Mrym

İki gece arka arkaya birbirine çok yakın bir rüya gördüm. İlk gece vefat etmiş babaannemle bir uçurumun ucunda kayalıkta oturuyorduk. Ve tam o anda açık kahve sarıya yakın renkte bir inek gürültü ile o uçurum dağdan yuvarlandı. Ve o anda o uçurum biranda yüksek bir binanın tam ucunda oturuyoruz oldu. İkinci gün ise yine rahmetli babaannemi gördüm. Onun evinin bahçesinde merdivende oturuyoruz. Ve bir kenarda erkekler mevlit tarzı dua ediyor, oluyor ama yemek falan yok. Ve o anda bir şey duyuyorum. Daha önce rahmetli olmuş dayım o an öldü, diye duyuyorum. Ve ölüm sebebi ise, 3 harfliler tecavüz ederek diye söyleniyor.

03.01.2014 00:23:55

Baarmasak

Ben rüyamda dua ediyordum. Lakin öyle bir dua ki her ne istiyorsam o an gerçekleşiyordu ve her ne istiyorsam yalnızca ALLAH (C.C.) den istiyordum. Bunun anlamı nedir?

12.04.2014 13:47:53

Berat G. Erkek

Rüyamda dua ediyorum ilkte duanın sonunu getiremiyorum. Sonra bir daha okuyunca oluyor bu sefer anlamı ne?

13.06.2014 12:27:27

Merve

Ben dünyada dua ettiğimi rüyamda gerçekleştiğini görüyorum. Rüyamda da diyorum “Ne çabuk kabul oldu duam?”

10.11.2014 23:08:11

Gül

Rüyada dualarımın kabul olduğunu görmek nedir?

04.01.2015 22:06:29

Yıldız

“Rabbi esir ve katı asır rabbitemmim bil hayır” derken uyandım uykumdan. Nasıl yorumlarsınız?

19.03.2015 09:00:44

YAŞAR

Rüyamda iş yerime astığım duaların ağırlık yaptığını gördüm ne anlama gelir?

20.05.2016 11:56:30


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook