ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Fırtına Görmek

Ayrıca bakınız; Rüzgar.

Fırtına rüyaları kötüye yorulmaz. Bunlar pek çok şeyin değişeceğini haber verirler. Bu değişiklikler kaçınılmazdır. Rüyada ortalığı altüst eden bir fırtına görmek hayatın tamamen değişeceğini açıklar. Rüyada fırtına büyük değişiklik olarak yorumlanır. Böyle bir fırtınada kaldığını gören kimse, kendisine yepyeni bir yol çizecektir. Fırtınadan evi uçan biri taşınır. Fırtınada her şeyin yerle bir olduğunu gören biri adeta yeniden doğar.

Rüyada fırtına sonrası kurtulup normal güne tanık olan kişi hastalığından veya başarısızlığından kurtulur. Rüyada bulunduğu yerde bir fırtına koptuğunu görmek ve bu fırtınadan zarar görmek, bir tartışmanın çok kötü sonuçlanacağına; fırtınadan evinin çatısının uçtuğunu görmek, ev halkından birisinin ölümü ile yorumlanır. Rüyada fırtına sonrası canlıların telef olduğunu görmek, büyük bir değişikliğin etraftaki insanlara zarar vereceğini gösterir. Rüyada fırtınadan bir canlı kurtardığını görmek bir insanın hayatındaki büyük bir değişiklik esnasında o bir yerlerden bir yerlere savrulup kararsız kalırken ona destek olacaksınız, onu kurtaracaksınız demektir. Rüyada fırtınada bir yerlere tutunduğunu ve savrulduğunu görmek eğer kollarıyla tutunduğu yerden ayrılmadan sabit kalabiliyorsa iş veya aile hayatında ciddi bir mücadelenin içine gireceği ve bu mücadeleden galip geleceği anlamını taşır. Ancak rüyada fırtınada savrulmamak için tutunduğu yerde kalamıyorsa gireceği bu ciddi mücadelede onu zor günlerin beklediğinin habercisidir.

Rüyada fırtınadan evlerin, ağaçların, arabaların havada olduğunu görmek yaşanılan değişimle beraber eş, dost ve akrabanın göç edeceğine delalet eder. Rüyada fırtınada sadece hayvanların zarar gördüğünü insanlara bir şey olmadığını görmek yalanan değişimde olumsuz olarak etkilenenleri güçsüzler olacağının, güçlülerin ise bu durumdan olumsuz etkilenmeyeceğinin işaretidir.

Rüyada dışarda fırtına varken evinde huzurlu bir şekilde oturduğunu görmek ve fırtınadan hiç bir şekilde etkilenmemek gerçek hayatta ciddi bir badirenin farkında olarak o soruna karşı önlem alacağının ve durumdan hiç bir zarara uğramadan kurtulacağının işaretidir.

Rüyada fırtına haberi aldığınızı ve bu durumla başedebilmek için tedbirler aldığınızı görmeniz hayatınıza girecek büyük değişime hazır olduğunuzu gösterir.

Rüyada fırtınadan kaçarken doluya tutulduğunu gören kişi küçük bir değişim beklerken ve içten içe bundan korkarken daha ciddi bir değişim ile karşılaşır ve bu durum karşısında ne yapacağını şaşırır.

Fırtına rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

44
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Fatoş

Rüyamda oturduğum mahallede bir fırtına çıkıyordu. Eski erkek arkadaşım da ordaydı. Ben de yanımdakilerle birlikte işe gidecektim ama birden hortum çıktı ve herkes evlerine dağıldı. Bu arada eski erkek arkadaşım olan kişi bir eve atletiyle birlikte girdi. Bu rüyamın anlamını bana yorumlar mısınız?

01.07.2013 10:54:16

Rüya yorumu

Sevgili Fatoş, rüyada fırtına görmek çok büyük değişiklikler ile karşılaşacağının işaretidir. İşe giderken fırtına ile karşılaşmak iş ile ilgili ciddi bir değişiklik olacak demektir. Ancak rüyada fırtınadan zarar görmemek için eve sığınmanız yani nihai olarak fırtınadan zarar görmemiş olmanız iş konusunda olacak bu değişiklikten endişe duymamanız gerektiğine işarettir. Rüyada aynı zamanda eski erkek arkadaşınızı görmeniz gönül işlerinizde de bir değişiklik olacağının habercisidir. Ancak konu eski erkek arkadaşınızla ilgiliyse ve o başka bir eve girdiyse bunun iki yorumu vardır birincisi siz onu kalbinizden çıkarmışsınız demektir. İkincisi de onun başka bir haneye girmesi başka bir gönül işinin habercisidir. Ancak onu atlet gibi çok uygun olmayan bir kıyafetle görmeniz sizin onu hayatınızdan çıkarmış olduğunuz ihtimalini artırmaktadır. Kimsenin fırtınadan etkilenmemek için önlem almış olması bu gerçekleşecek olan değişikliklerden kimsenin olumsuz etkilenmeyeceğinin göstergesidir. Hayır olsun inşallah.

01.07.2013 14:53:54

Melik han

Fatoş hanım, gördüğünüz rüya eski erkek arkadaşınızın size tekrar geri dönmesine delalet.

16.06.2015 09:47:33

müge K.

Rüyamda, rüya görüyordum. Evin üst kat odasında annem ve babamın yattığı sırada bir köşede hortum çıktı. Annem hortumdan kurtuldu ama babam direniyordu. annem babamı kurtarmaya çalışıyordu. Sonrasında ben de gayret ettim ve babam ''bırakın beni siz kaçın" dedi ve rüyamdan kalktığımda karşımda arkadaşım duruyordu. Ona anlattığımda bana "baban çok kısa bir sürede hapise gireceğini söyledi. Rüyam sonlandı. Rica etsem bu rüyamı yorumlar mısınız ?

11.07.2013 09:01:36

Saitcan

Gördüğüm şey fırtına değildi, aslında. Bir şehir var ve şehir normalde deniz kıyısı ama denizin etrafı çıkılabilir büyük kayalıklar ile kapalı. Bir gün o kayalıklardan arkadaşlarla denize bakarken birden yerden bir hareket oluyor, su yükseliyor, biz zoraki şekilde kurtuluyoruz. Ev ile irtibatım kesiliyor ama sonunda ulaşıyorum. Şehir darmadağın oluyor ve bu denizin kaynayıp şehri mahvetmesi defalarca oluyor ama ilki gibi değil. Müthiş korkarak uyandım ve rüya olduğuna şükrettim! Bu rüyanın tabiri nedir?

29.08.2013 05:29:14

Adar Ö.

Selam, ben Vanlıyım. Rüyamda iş yerinde oturuyorduk birden bir gürültü başladı, camlar kırıldı tavandan beton düşüyordu. Önce deprem sandık kaçtık dışarı. Büyük bir fırtınaydı, her yer zarar görüyordu ama fazla uzun sürmedi, bir 10 ya da 15 saniye. Sonra uyandım. Rica etsem yorumlar mısınız?

06.06.2014 17:16:53

Aytülin

Rüyamda eski nişanlım evimize benimle barışmak için gelmiş. Ailemle görüşüyordu. Ben de işten eve geldim baktım o var evde, tekrar evden çıktım. Tam karşıdan karşıya geçerken bir fırtına kopuyor. Ağaçların kökünü görüyorum. Ben de uçacak gibi olurken işyerime girip fırtınadan kurtuluyorum. Rüyamda eski nişanlımı görmem beni çok şaşırttı. Çünkü 2 yıldan beri onu ilk defa bu rüyamda gördüm.

16.10.2014 21:06:36

5th of november

Rüyamda yaz gününde yürürken fırtına kopuyordu ve sadece sokakta ben kalıyordum, yürümekte bile zorlanıyordum fakat yürümeye çalışıyordum. Rüyamı yorumlar mısınız? Şimdiden teşekkürler.

24.01.2015 15:28:59

Serhat

Rüyamda önce yavaş bir rüzgar geliyordu sonra annem kapıyı kapatmamı istedi. Ben “Bir şey olmaz” dedim sonra eve girdim. Birden korkunç bir fırtına başladı. Pencereler açıldı, çöpçüler ağlıyordu, araba 15 metre sürüklenmişti.

25.01.2015 08:26:05

Zeki

Denizde büyük bir fırtına kopuyordu. Ben ve yüzünü seçemediğim ama bana yakın biri vardı. Kıyıdan denize doğru fırtınanın içine yürüdük. Her taraf siyahtı, şimşekler çakıyordu. Bu rüya hayır mı, şer mi?

26.02.2015 07:12:41

Dilaaa

Rüyamda memleketimde fırtına çıktığını görüyorum. Fırtınada bir kayalıktan güçte olsa tırmanıp bir eve gidiyorum. Bu evde gerçek hayatta tanımadığım ama rüyada tanıdığım olan birine çocuğunu teslim ediyorum. Sonra fırtına duruyor ama bulutlara bakıp tekrar fırtına gelecek diye düşünüyorum. Başka bir mahallede dolaşırken az önce annesine teslim ettiğim bebeği tekrar görüyorum ve evine götürmek için tekrar yola çıkıyorum. Bu rüyadan çok etkilendim. Benim için yorumlar mısınız?

28.02.2015 14:50:06

Cigdem

Rüyamda gök gürültüsü ve şimşekle beraber fırtına hortumu geldi. Evimin önüne gidiyordum hortumdan kaçarken beni içine aldı ve hızla döndürdü. Havalanınca gözümü açmaya çalıştım ama açamadım ve kollarım açıktı, elime bir yeşil direk geldi ona sarılınca beni bıraktı, evimin önüne indirdi.

13.03.2015 21:52:13

Ben

Rüyamda bir yolda geçiyorum, yaşlı dilenen bir kadın var. Bana “Senden bir şey isteyebilir miyim?” diyor. Ben para sanıyorum “Yok isteme” diyorum. Sonra da “Öyle bir şey değil. Öyle bir geçtin ki, rüzgarın hızını kestin” diyor. Nazara karşı uyarıyor, bana dua ediyor, övüyor beni. Yorumlar mısınız acil?

28.03.2015 11:12:30

Asya

Rüyamda kum fırtınasının içinde kalmışım, kucağımda bir çocuk ama hiç zarar görmeden kurtuldum. Her taraf, evler kumların altında kalmış.

10.04.2015 08:53:47

Murat G.

Rüyamda bir fırtına olacağı haberi aldığımı hatırlıyorum. Daha sonrasında bu fırtınanın hortum olduğunu görüyorum. Hortum inanılmaz bir gürültüyle ilerlerken bir camiye geliyor minareyi kıyma makinesinde bir şeyler parçalar gibi parçalıyor. Normal de yoluna devam ederken hortum orada sabit kalıyor. Camiyi yıkamıyor ama çok zarar veriyor. Oldukça gerçekçi ve çok etkisinde kaldım. Yorumlarsanız çok sevinirim.

02.05.2015 12:02:36

Umut

Rüyamda fırtınanın içine atlıyordum.

08.05.2015 13:17:48

Ayşe

İstihareye yatmıştım nişanlım hayırlı mı diye. Rüyamda önce karanlık ve fırtına olduğunu, kardeşimin kaybolduğunu, telaşla onu aradığımı ondan sonra bembeyaz kocaman karların bulut gibi yere serildiğini ve fırtınanın dindiğini, bunun bana huzur ve mutluluk verdiğini gördüm. Bunun ne anlama geldiğini merak ediyorum.

04.06.2015 14:32:51

123er

Rüyada bir ağaç evinin içine saklanmışız, öyle bir fırtına var ki nerdeyse evi götürecek. Bir zaman sonra fırtına diniyor, güneş açıyor. Nereye gitsem herkes benden çekiniyor. Anlamadım gitti. Yardımcı olursanız sevinirim.

01.07.2015 10:57:02

Seçil

Daha önce bu kadar detaylı ve ciddi anlamda yorumlayan bir site görmedim oldukça ilgimi çekti. Ben de merak amaçlı bir rüyamı yorumlatmak istiyorum; rüyamda yabancı bir evde misafirlikteydik ama daha önce gitmediğim görmediğim bir ev. Bir anda hava kötüleşti, tam camlarının üst kısmında simsiyah bir bulut belirdi ve fırtına çıktı. Bulut resmen camın önünde yağıyordu, o kadar şiddetliydi ki camların yüzümüze patlayacağını evi uçuracağını sandım. Sonradan sakin bir yerde otel lobisindeymişiz gibi devam etti rüya.

16.07.2015 09:53:10

Pınar

Rüyamda fırtına olacağını bize komşularımız söylüyor ve başka yerlere göçüyorlar. Ancak fırtına olacağı sırada sadece bir rüzgar esiyor ve bize hiçbir şey olmuyor. Bu neye işaret?

23.07.2015 14:09:39

Gerçek gibi hissettim

Rüyamda dostlarımla sevdiğim insanlarla yolda yürüyorum güneşli bir gün birden fırtına çıkıyor ve sadece 3 kişi içinde ben de olmak üzere bakkala giriyoruz. Sonra dışarı bakıyorum ve sevdiğim diğer insanların beni beklediğini görüyorum. Bakkala geri dönüyorum ve içerdekilere “Dışarı çıkalım” diyorum çıkıyoruz ve dışardaki insanlar başka yönlere dağılıyor. Yolda yürüyorum hala yağmur, fırtına var ve birden köpek sesleri duyuyorum ama çok güçlü. Birilerine saldırdıklarını hissediyorum. Çok kuvvetli ve güçlü sesler. Sonra caddede yürürken sağıma dönüyorum küçük kardeşim merdivenlerden aşağı koşarak iniyor. Merdivenlerin diğer ucunda da yani tepesindeki caddede kardeşimin ardından köpek sürüsü koşarak dümdüz gidiyorlar. Kardeşim merdivenlerden inince bir bakıyorum kolu kırılmış ve her yerinde pençe izleri var. “Anne kolu kırılmış baksana” diye bağırıyorum ve kendimi evde yemek yerken buluyorum. Sonra orucumun olduğunu hatırlayıp yemekleri geri çıkarıyorum. Sonra sandalyedeyim ve saate bakıyorum bir saniyede saatler geçiyor ve iftar vakti geliyor. Rüyamı yorumlar mısınız?

28.07.2015 20:59:10

Hanife U.

Rüyamda rüzgâr gördüm küçük boyutlu ama hortum tarzı bir şeydi benimle konuştu ve oğlumu ona verip veremeyeceğimi sordu bende verdim oğlumu alıp gökyüzüne çıktı ve çok korktum. Lütfen acil yorumlar mısınız?

08.09.2015 13:08:00

Ediz B.

Selam... Rüyamda yeni ayrıldığımız kız arkadaşımla ve arkadaşımla, askerlik yaptığım yere gittik. Askeriyenin içini gezdik sanki işimiz vardı 3-4 kere gittik kışlaya sonra dönüşte kız arkadaşım bavulumu istedi ve bavulumu açtı içinde daha büyük bavul onu bana verdi. Bu sana yeter al daha büyük diye sonra oradan gemiyle döndük fakat nedense bizim oturduğumuz yere değil benim anne tarafımın oturduğu yere gittik. Sonra otobüse yetişelim derken arkadaşımla ben yetiştim kız arkadaşımla arkadaşımın kız kardeşi bize yetişemedi sonra bir onlara bağırdık ama duymadılar ayrı ayrı baktım anlamlar güzel fakat bütün anlamı ne bu rüyanın lütfen yardım edin bana.

07.10.2015 07:24:17

Selçuk

Rüyamda park gibi bir yerdeyiz. Yağmur başlıyor ve daha sonra da fırtına çıkıyor. Kopan bir dal parçası üzerime doğru geliyor ve onu elimle tutuyorum. Daha sonra da oradan kaçıyoruz. Güllük güneşlik bir yere gidiyoruz. Bu rüyamın anlamını bana yorumlayabilir misiniz?

21.10.2015 11:39:14

Gözde E.

Bugün rüyamda annemlerin evindeyim. Camdan bakarken dışarıda şiddetli bir yağmur ve fırtına çıkıyor o kadar kuvvetli ki uzakta görünen ağaçları bile kökünden söküyor. Hemen aileme anlatıyorum. Sonra babam bana saksıda çiçekler yetiştirmiş herhalde menekşeydi onları benim için aldığını söylüyordu. Yorumlarsanız sevinirim.

02.11.2015 08:05:12

musa küçüktosun

5.27 de gece köydeki evimizde babam rahmetli evde olduğunu biliyorum ama hortum ve yağmur geliyor ama ben çok kordum babamlara haber veremiyorum sadece dua ediyorum ve komşumun evin sac yani, çatının altına saklanıyorum ve benle beraber bir kişi daha var saklandığım evin sahibinin annesi gelip yanımdakine bir tokat atıyor tabi yağmurda yağıyor tekrar uzakta fırtına gördüm uyandım

29.05.2016 15:32:02

esra

Ben balkondaydım sonra fırtına başladı ama çok kotuydu içeri gitmiyorumdur sonra içimde çok kotu bir korku vardı rüyadan kalktıktan sonra o rüyanın korkusunu etkisinde kalıyordum. Bana bunun cevabını bana göndere bilir misiniz facebooktan?

 

30.05.2016 16:42:01

Cansu

Rüyamda bir arkadaşımın düğünü vardı ve yaz mevsimiydi bende düğünde giymek üzere başka bir arkadaşımdan elbise almak için yola çıktım. Aniden kar yağdı ve fırtına kopmaya başladı. Bende o fırtınada savrulup gittim eve döndüm. Koltukta uzandım ve orda uykuya kaldım. Düğüne de gidemedim.

29.08.2016 11:33:34

Yıldız C.

Rüyamda babamla sokakta yürürken inceden bir yağmur çiliyor biz babamla koşmaya başlıyoruz sokağın başını geçince büyük bir fırtına çıkıyor ve babam hızla kaçıyor ama ben fırtınanın arasında kalıyorum fırtına ayaklarımdan beni sürüklüyor ben tutunacak yer bulamıyorum yere atıyorum kendimi tutunmak için ama tutunamıyorum bu sırada uyanıyorum.

02.09.2016 10:35:42

T.Mistiklar

Rüyamda İstanbul boğaz köprüsünün yakınlarında tek başıma köprüyü izliyorum sonra hava kararıyor fırtına çıkıyor. Köprü sallanıyor fırtına daha da artıyor köprü daha da şiddetli sallanıyor kötü hasar alıyor. Köprünün yollarında birkaç delik açılıyor bazı arabalar o deliklerden aşağıya düşüyor sonra ben oradan ayrılıyorum caddelerde yürümeye başlıyorum, fırtına dinmişti. Sokaklar sanki hiç fırtınadan etkilenmemiş gibiydi. Bu rüyayı bana yorumlar mısınız?

21.06.2017 15:02:16

Melte.

Rüyamda dışardayım yanımda birileri daha var ve birden aşırı derecede rüzgâr esmeye başladı ağacın yapraklı dalları düşerken bende o fırtınadan kaçmaya çalışıyordum aynı günde kaçtığım yer güneşliydi ve orda eski sevgilimi gördüm hiçbir şey demeden gittim. Bu rüyamın anlamını bana yorumlayabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

23.07.2017 11:06:03

Sude

Rüyamda sınıftaydım tavana baktım ve tavanda boşluk vardı oradan fareler geçmeye başladı bende kaçın diye bağırıp sınıftan çıktım koşarak ilk çıkan bendim sonra koridorda kaçmaya devam ettim.İnsanları uyarıyordum tavana dikkat edin burada da var diye sonra dışarı çıktım hava karanlık ve yağmur yağıyordu o kadar. Bunu bana yorumlar mısınız?

05.08.2017 14:49:59


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook