ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Güvercin Görmek

Vekakar ve cefakar kadına, güvenilir elçiye, sadık dost ve sevgiliye, Güvercini uçarken görmek uzaktan gelecek habere, isteklerinin Allah Teala tarafından yerine getirilmesine, Hangi şekil ve durumda görülürse görülsün, güvercin sevinç ve mutluluğa delallet eder. Evinde güvercin gören bekar erkek, mizacına uygun, ahlaklı ve güzel bir kızla evlenir.

Rüyada güvercin güzel bir haber demektir. Çiçeklerin arasına konan güvercin aşkla sevgiliyle ilgili haberdir geleceğini anlatır. Uçarak yaklaşan güvercin çok çabuk haber alacağınızı belirtir

Rüyada güvercin güzel bir haber demektir. Çiçeklerin arasına konan güvercin aşkla sevgiliyle ilgili haberdir geleceğini anlatır. Uçarak yaklaşan güvercin çok çabuk haber alacağınızı belirtir

İki güvercinin birlikte yuva yapmaları, barışın ve mutluluğun işaretidir. Ölü bir güvercin, ayrılık anlamına gelir. Partnerinizden ayrılabilirsiniz

Hemen gelecek güzel, temiz, iyi haberdir. Müjdedir.

Rüyada görülen güvercin, emin, sadik bir dost ve sevgilidir. Bazen de, güvercin, sirlari ezberleyen ailesi için mesakkat ve mihnetlere tahammül eden masum kadinlara isaret eder. ibni Sirinin (R.A.) Güvercin görmek uzaktan gelecek bir habere isaret eder dedigi rivayet edilmistir. Bazi tabirciler, rüyada güvercin gören kimsenin bütün isteklerim Allah (C. C.) yerine getirir, dediler. Evinde güvercin oldugunu gören kimse bekarsa kendi karakterine uygun sevimli ve güzel bir kizla evlenir. Güvercinin, kendi üzerine siçradigini gören kimse, sevinç, ferah ve nimete isaret eder. Denilmistir ki, rüyada güvercin oldugunu gören kimse, düsmaninin malini yer, güvercin, meydana çikacak haber ve bir mektuptur. Kirmaniye göre; rüyada güvercin görmek, kadin erkek esle yorumlanir. Kendisine bir güvercin hediye edildigini gören, uzak bir yerden iyi bir haber alir. Bir güvercine kursun siktigini gören, birisine iftira eder. Birisine güvercin eti yolladigini görenin eline çok mal ve para geçer. kendisine bir güvercin uçup geldigini görene uzak bir yerden ha-yirli bir haber gelir. Güvercinlerde beyaz en iyisidir. Kendisine bir siyah güvercin geldigini görenin gurbette adami varsa gelir, yoksa bir misafiri gelir. Bir sehir güvercinini avladigini gören, bir kadin yüzünden dile düser. Beyaz güvercin avladigini gören mutlu olur. Basina veya omzuna veyahut ensesine bir güvercinin konmasi, rüya sahibinin iyi ve bilgili biri olduguna delalet eder. Eger güvercin siyah ve koyu renkli ise yaptigi islerinin basarisiz, beyaz ise basarili olacagina isarettir. Bir çok güvercinleri oldugunu gören, bir topluma bas (reis) olur. Evinden bir güvercinin uçup gittigini görmek, karisindan veya kocasindan ayrilacagina delalet eder. Evinin saçagina, bahçedeki agaca, pencere önüne bir güvercinin kondugunu görmek, uzaktan bir misafirinin gelecegine delildir. Bir çok güvercinin evine gelip gittiklerini görenin çocuklari, itibari ve misafirleri çok olur. Güvercinlerle oynadigini gören batil ile ugrasir. Rüyasinda güvercin avlamak için yere dari serptigini gören, halki isyana sevk eder. Bir güvercinin kanadini yoldugunu veya kestigini görmek, esinin evden ayrilmasina engel olduguna delalet eder. Güvercin eti maldir. Rüyada kumru görmek de güvercin gibi yorumlanir.

Rüyada güvercin temiz, iyi haber olarak yorumlanır. Uçarak yaklaşan güvercin tez haberdir. Bir gül ağacına veya çiçeklerin arasına konan güvercin sevgiliyle ilgili haberdir. İnsanın omzuna konan güvercin yine müjdedir.

Rüyada güvercin temiz, iyi haber olarak yorumlanır. Uçarak yaklaşan güvercin tez haberdir. Bir gül ağacına veya çiçeklerin arasına konan güvercin sevgiliyle ilgili haberdir. İnsanın omzuna konan güvercin yine müjdedir.

Güvercin rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

47
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Adnan Y.

Rüyamda kendimi güvercin olarak gördüm, kız arkdaşım da sansardı ve ben ona yardım ediyordum. İkimizde gayet mutluyduk.

11.07.2013 08:17:31

Cihan

Kardeş sen gece ne içip yattın :)

14.03.2014 17:43:15

Baransel

Ben rüyamda sarı güvercinin elime konup uçtuğunu gördüm. Lütfen söyleyin ne demek bu?

20.07.2013 09:34:58

Hılal E.

Rüyamda kumru ölüsü gördüm. Balkonda ölü olarak yatıyordu.

06.08.2013 13:08:58

Görüntüle

Ooooo çok kötü olmuş. Sen hamile kalacaksın, yandın.

03.01.2015 11:21:16

Dangerjoh

Rüyamda birden fazla güvercin sürüsü uçuyorlardı ve bunları bir arkadaşıma gösteriyordum. Aralarından bir tanesi karşımıza indi ve rüyadan uyandım. Bunun açıklaması ne olabilir? Yalnız yanımıza konan kuşun üzerinde küçük siyah benekler vardı. Beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

24.08.2013 16:56:50

Ali Can P.

Merhaba, rüyamdaki güvercinlerle ilgili şöyle bir şey gördüm. Yerden tahtaları topladık, keresteleri yanımda bir arkadaşım vardı ve ben dedim ki rüyamda “Kanka tahtaları al, gel, yuva kuracağız güvercinlere” diye ayrıyeten sağa sola bakınıyorum, bir başka tarafa gidiyoruz “Burası olmaz” diyorum ve sonra tam da bakkalın önüne geliyoruz. “Buraya kuralım” diyorum güvercin yuvasını sonradan uyanıyorum? Sizce iyi midir, kötü müdür?

17.09.2013 10:20:18

Reber

Rüyamda arkadaşım yanlışlıkla benim siyah beyaz güvercinimi vurdu, çok üzülmüştüm hatta uyandıktan sonra zor kendime geldim.

27.09.2013 15:54:06

Ayes

Güvercin ayağından bağlı, koltuk altımda duruyordu.

01.11.2013 20:17:27

Cansu

Güvercinin ne işi var orda ?

20.03.2017 13:27:17

İbrahim D.

Rüyamda bir tane siyah güvercin yakalayıp, koynuma sokuyorum. Sonra uçuyor ve çatıya konuyor. Yanına yaklaştığımda iki beyaz güvercin ve üç tane de beyaz yavru güvercin vardı. Ve dişi beyazın göğsünde kına vardı, kalp şekli gibi.

14.11.2013 19:24:14

Murat G.

Rüyamda bir güvercin uçarak, odadan dışarı çıkmak ister ama ben gitmesini onu sevdiğim için aslında istemem. Lakin gitmesi gerektiğine inanır ve onu evin kapısından yukarıya doğru atarım. Güvercin uçarak uzaklaşırken, elimi indireceğim sırada aynı güvercinin rengi (mor) kendi. En küçük oğlum, kucağıma kiremitlerden uçarak gelir... Yani güvercini salarken oğlumda karşısından ellerime düşer, (atlayarak gelir.) Bu rüyadan çok etkilendim... İnşallah hayırlara vesile olur...

26.01.2014 10:18:55

Bööö

Rüyamda iki tane güvercin saldım. Bu nedir? Bilen varsa söylesin, lütfen.

15.02.2014 17:50:37

Şafak

İyi günler. Rüyamda evimin mutfağında masanın altına doğru gidiyordu. Fakat kanatlarının içinde iki yılan vardı. Bana zarar vermedi. Güvercinin rengi siyahtı.

25.03.2014 22:21:48

Nur U.

Rüyamda bir gri güvercin gördüm omuzuma kondu ve giderken bembeyaz bir güvercin oldu. Güvercinin altında bir ışık vardı ışığın üzerinde Allah yazıyordu. Ne olur biri bana açıklasın. Lütfen arkadaşlar anlamadıklarınızı söyleyin. Hepimizin rüyasını çözelim. Bu rüya benim için çok değerli.

07.05.2014 15:33:50

Merve

Rüyamda beyaz güvercin gördüm. Otururken bacağına konuyordu, tam elime aldım ellerimin arasından kaydı gitti. Ne olur bir yorum yapın!

26.05.2014 16:25:39

Paşalı

Rüyamda halamın oğlunu güvercin almış görüyorum. Bana gösteriyor, güvercine bakıyorum kuyrukları siyah sonra rengi kahverengine dönüyor. Diyorum “Buna paramı verdin?” Ses çıkarmıyor. “Koy kümese” diyorum. 1 kutuda iki güvercin var sonra 2 kutu daha görüyorum. Toplam 6 güvercin oluyor.

19.06.2014 01:47:14

X y

Neyin kafasını yaşıyorsa ondan istiyorum. :):)

11.11.2014 15:19:43

Hafi

Rüyada ağaca asılı kül rengi bir güvercini arkadaşım ayağındaki ipi çözüp almaya çalışırken kaçan güvercin bana doğru uçarken yakaladım, çok iriydi ve sevip okşuyordum. Bir önceki günde ağacın altında arkadaşım toprağı eliyle eşerek açık vaziyette, çok güzel akıllı telefonlar gördüm. “En büyüğünden ve güzelinden al” dedi. “Bana ait olmayan telefonu alamam” diyerek reddettim. Lütfen cevap.

24.11.2014 11:45:56

Nuran

Merhaba, rüyamda oğlumun evine gitmişim, salonuna girince birden fazla güvercin uçuyordu, ben de camı açıp hepsini uçurdum. Acaba nasıl yorumlarsınız?

26.11.2014 13:06:07

Turgay

Rüyamda 15 civarı siyah güvercin gördüm sapan ile vuracaktım lastiği çektim o an vazgeçtim. Elimle yakaladım beslemeye karar verdim, 6-7 tane yakaladım.

27.12.2014 11:56:04

Handan

Rüyamda bir güvercin gördüm, onu seviyordum. Çok güzel, temiz, gri ama daha çok beyazdı sonra tamamen beyaz oluyordu elimde. Sonra kendimi dalgalı, çok temiz bir denizin içinde buluyordum. Yanımda normalde hiç tanımadığım bir baba ve bir genç vardı. Onların yüzünü tam hatırlayamıyorum sanki biri babam, diğeri kardeşim gibiydi ama net hatırlayamıyorum. Üçümüz denizin içindeydik, kayalıklar vardı ve kum vardı. “Hadi çıkalım” diyordum. Çok dalgalı ve kendimizi o denizden kurtarıyorduk tam hırçınlaşmadan deniz. Ama deniz çok temiz ve güzeldi. Sadece dalga gelince çıktık.

22.01.2015 10:39:50

Serpil

2 beyaz güvercin, bir tanesinin kanadı yüzüme çarptı, uyandım.

05.02.2015 13:26:54

Tayfun

Ben rüyamda komşunun müstakil evinin kapısının önündeydim. Orda birden fazla sayılmayacak kadar çok güvercin vardı.

08.02.2015 10:55:48

Serkan

Rüyamda çok endişeliydim. Korku dolu bir rüya görüyordum. Sonra beyaz bir güvercin geldi ve başımın üzerinde uçmaya başladı. Bunun anlamı nedir?

12.02.2015 14:37:45

Yusuf

Uzakta ışık ışığı tüfekle vurup sönmesini sağlıyorum. Sonra birilerinin geldiğini görüp korkuyorum evde sonra saklanmaya çalışıyorum. Kafes içinden üç güvercin çıkartıyorum ve birçok küçük göçmen kuşun bazıları canlı, bazıları ölmüş ama ben kuşları kafesten çıkartıp az bir su birikintisinden su içirmeye çalışıyorum. Kuşlardan bazılarının canlandığını gördüm geri kalanını da canlandırmaya çalışırken uyandım.

23.04.2015 00:54:01

Mustafa

Rüyamda kümesin içinde beyaz bir güvercin vardı, onu elime aldım kuşu havaya attım düştü. Bir daha havaya ve uçtu ama önüme düştü ve can verdi.

20.05.2015 23:19:16

Cemile

Poşet içindeki dişi güvercinler ölmek üzereyken onları kurtarmak, canlandırmak, erkek güvercinin altında da yumurtaları olması ne demektir?

31.05.2015 21:27:30

Bilal D.

Rüyamda gri renkli bir güvercin evimize geliyordu ve sahibi geliyordu, “O güvercin benim, almaya geldim” diyordu. Sonra bizim ahıra giriyordu güvercin, bir bakıyordum benim de bir sürü güvercinlerim vardı. Ondan sonra o bana gelen güvercini tutuyordum gözleri sarı ve çok büyüktü. Ondan sonra tekrar uçup gidiyordu. Lütfen açıklayın ne anlama geliyor?

15.06.2015 12:05:45

Virkent

Rüyamda lacivert bir güvercin yakaladım acaba anlamı nedir?

04.08.2015 17:29:16

Bengisu

Rüyamda sevdiğim kişi bana kafes içerisinde 3 beyaz güvercin veriyordu. Anlamı nedir?

14.02.2016 10:13:56

rustem

Rüyada ben beyaz güvercin tuttum ne anlama gelir?

01.06.2016 10:37:11

Ahmet

BEN UYKUMDA İŞYERİNDE DİNLENME YERİMDE OTURDUGUMU VE TAVANDAN BİRDELİKTEN ÖNCE DELİGE SANKİ FARE GİRDİ GİBİ GÖRDÜM DELİGE DOGRU UZANDIGIMDA ÖNCE YUVARLAK TOP HALINDE KİRPİYE BENZETTİGİM BİRŞEY DÜŞTÜ SONRA BİRDEN FAZLA SAYISINI SAYAMADIGIM KADAR GÜVERCİN LER ÇIKMAYA BAŞLADI

BİRTANESİNİ YAKALAMAK İSTEDİM ÇOK GÜZEL RENGAREK Tİ AMA ELİMİ TIRNAKLARIYLA CİZDİ VE KAÇTI.

BU RÜYAMI CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM 

19.07.2016 12:56:15

Şenol K.

Rüyamda ölü iki güvercin vardı bende onları tavada pişiriyordum birden canlandılar ama ben onları kurtaramadım tavanın sıcaklığıyla öldüler. Ben canlı olduklarını hiç fark etmedim çok pişman oldum Allahtan af diliyordum tövbe ediyordum rüyamda.

20.11.2016 11:38:25

amine nur

Rüyamda arkadaşım merdivenlerden düşüp yaralanıyordu, sonra yaralı bir güvercine dönüşüyordu. Bunun anlamı ne lütfen bilen varsa söylesin ?

26.02.2017 08:20:16

Cemal

Rüyamda rengârenk güvercinlerin etrafa yumurtladığını ve yanıma yaklaşan güvercinleri yakalayıp ve yumurtalarının toplayıp eve götürdüğümü gördüm.

28.02.2017 07:35:29

Mücahit T.

Bir yavru güvercin bizim evin bir yerine gelip konuyor. Daha sonra bir başka yetişkin güvercin onun yanına konuyor bir müddet sonra yavru güvercin birde hafif bir açıyla alabildiğince yükseliyor. Peşine yetkin olanda kanat çırparak uçuyor çok yükseklerde birlikte duruyorlar.

13.05.2017 07:32:15


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook