ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada İp Görmek

Rüyada ip almak veya ip görmek, hayatinizin bundan sonra intizam içinde ve varlikli geçecegine delalet eder. Iple bir sey bagladiginizi veya ipi yumak haline getirdiginizi görmek, gelecek için yaptiginiz projeleri basari ile uygulayacaginiza isarettir. Bir ipligi makaradan çözdügünü veya bir yumak ipligi açip da-gittigini görmek, hakkinda mahkemede süren bir davasi varsa, kendi menfaatine olarak çözülecegine; bir makaraya iplik sardigini veya bir ipligi yumak haline getirdigini görmesi ise, bu rüyanin aksi ile yorumlanir. Bir kadinin iplik egirdigini görmek ev halkinin kendisi hakkinda saygili olduklarina; egirdigi ipligi yumak haline getirdigini görmek, evde birlik ve beraberlik olduguna delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada ip, ahd ve misaktir. Gökten sarkitilan ip, Kur'an'dir. ip görmek, izzet ve mevkidir, ipler hiledir, ip, sihire de isaret eder. ip, dindir. Bundan dolayi bir ipe tutundugunu gören, Allah'in ipi olan hak di ne yapismis kimsedir. ip büktügünü gören kimse yolculuga çikar, tp büküp birisinin boynuna atsa evlenmeye isaret eder. ipi kendisi için büktügünü görse, yolculukla beraber bir vilayete vali olur. Rüyada sakalini yolup ip yaptigini gören kimse yalan yere sahitlik yaparak rüsvet alir. Bazi tabircilere, rüyasinda ip gören yolculuk yapar dediler. Eger ip boynunda, omuzunda, arkasinda yahut bdinde olursa, nikah, belge, adak, borç, ortaklik veya emanet sebebiyle üzerine yapilacak bir sözlesmeye isaret eder. Bazen de ip bükmek islere, sirkete ve nikah için son derece israr etmeye isarettir.

İp rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

10
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

avni

Öncelikle iyi günler, rüyamda ağzımın içinden midemden doğru ip cıkartıyodum ama cok fazla ip urgan gibi. Ne anlama geliyor, yardımcı olur musunuz?

11.07.2013 08:13:55

Rüya Tabiri

Avni merhaba, Rüyada midenizden ip çıkardığınızı görmek söylemeye niyetlendiğiniz ama bir türlü söyleyemediğiniz bir çok şeyi hiç çekinmeden söyleyeceğiniz bir zamana geldiğinize işaret eder. İpin urgan şeklinde kalın olması da bu söyleyeceğiniz sözlerin etrafınızdaki bir çok kişiyi etkileyeceğinin ve bağlayacağının işaretidir.

16.07.2013 11:29:27

Filiz

Rüyamda bekarken oturduğum evin bahçesindeyim. Giriş kapısındaki vestiyerin üzerinde iki tane tabut var. Biri büyük tabut, biri de çocuk tabutu. Çocuk tabutu tam düşerken ben havada yakalıyorum. Ama ölüler kim bilmiyorum. Sonra tanımadığım adamlar benden tabutları bağlamak için ip istiyorlar. Ben de top halinde sarılı koli ipi veriyorum onlara. Bu arada ip turuncu renkti. Yorumlayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

01.11.2013 11:34:40

Suheyla

Burnumdan uzun ve mavi renkte rafya (ip) çıktığını gördüm. Yorumunu yaparsanız sevinirim.

21.03.2015 09:58:39

Nadiye Y.

Rüyamda yeşil iplik aldım.

29.03.2015 10:05:03

Hazine

Asılı ipe asılarak bir yerden bir yere uçarak gitmek ne anlama geliyor.?

30.03.2015 20:03:57

Gül.

Rüyamda bir kalın ip ile yani sicim ile bir yüksek binanın dışından iple aşağı yere indim, bu ne anlama gelir? Rüyayı sabah saatlerinde gördüm, cevaplarsanız sevinirim, iyi günler dilerim.

17.06.2017 17:57:46

Zeynep

Evimizin her yeri yerler küçük küçük iplikler dağılmıştı. Bende onları babamla birlikte  süpürmeye silmeye çalışıyordum. Temizle temizle bitmiyordu. Her yerden küçük küçük siyah iplikler çıkıyordu. Acaba anlamı ne olabilir?

13.09.2017 08:29:09

Deniz E.

Rüyada sağ üst azı dişimin ortasından yorgan ipi kalınlığında pamuk ipi çekiyorum. Dişimde delik var. delikten ipin ucu sarkmış. Ben çekiyorum. ipin uzunluğu yaklaşık 30 cm. falan . dişimin içi oyuk ve karışıp küçük yumak olmuş olan ipin tamamı gelmiyor. ipi çektiğim dişimdeki delik küçük olduğu için çektikçe zorluyor ve takılıp gelmiyor. yumak takılıp gelmiyor. zorluyorum. çıkaramıyorum. dişimde hafif sızı hissediyorum. yorumlar mısınız? teşekkür ederim.

01.11.2017 08:19:47

Deniz E.

Rüyamda öğürdükçe boğazımı zorlayarak sigara paketi büyüklüğünde et parçaları ağzımdan çıkıyor. Her çıkarışta rahatlıyorum. Bu 3-4 kez tekrar ediyor. Yorumlar mısınız? Teşekkür ederim.

01.11.2017 08:27:20


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook