ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Keçi Görmek

Dişi keçi kadına, çocuğa, emlake, tarımcılığa; Keçi sağmak rızık teminine, güzel ilişkiye, ilm-i siyasete, insanlara mudara yapmaya, Erkek keçi (teke) tedbir sahibi kimseye, şerefli ve muteber bir adama, Erkek oğlak evlada, onun eti mal ve dünyalığa, yemmek maksadı dışında erkek oğlak kesmek çocuğun vefat etmesine, Erkek oğlağı kulağından tutarak eve götürmek ve orada kesip etinden yemek kırk yıl yoksulluk çekmemeye, Keçi tersi şerefli bir kimsenin malına, keçinin kılı mala, Dişi oğlak kız evladına, eti mal elde etmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Dağkeçisi, Teke.)

Keçi görmek muradınıza ereceğinize işaret eder. Bir keçinin saldırısına uğradığınızı görmek, etraftaki insanlara dikkat edilmesi gerektiği anlamındadır.Keçi sütü içmek emeklerinizin karşılığını alacaksınız demektir

Keçi görmek muradınıza ereceğinize işaret eder. Bir keçinin saldırısına uğradığınızı görmek, etraftaki insanlara dikkat edilmesi gerektiği anlamındadır.

Eğer bir keçinin saldırısına uğradığınızı gördüyseniz, işyerinde rakiplerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

İyi niyetli, ama kuşkucu ve aksi arkadaştır.

Keçi görmek inatçilikla yorumlanir. Kirmaniye göre; rüyasinda bir keçi buldugunu veya bir keçisi oldugunu görmek, koyun gibi yorumlanir. Teke görmek de aynidir. Erkek oglak, yani keçi yavrusu görmek, evladi olmaya; yemek için olmadigi halde bir oglak kesmek, çocugunun ölümüne; yemek için kestigini görmek, evlat malindan faydalanmaya; bir oglagi kesildigini görmek kötüye; kendisine oglak eti verildigini Çok mala isarettir. Hz. Aliye göre; rüyasinda bir erkek oglagi kulagindan tutup evine getiren ve orada keserek etinden yedigini gören, kirk yil fakirlik çeker, disi oglak evlat ile tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada keçi görmek, cahil, inatçi ve ahmak bir kimseye isarettir. Bazi tabirciler keçi dini bütün ve saglam bir kimseye isarettir, demislerdir. Ayrica Bak KOYUN VE KEÇI

Havanın güzel olacağını haber veren hayvandır. Bir keçinin saldırısına uğradığınızı görmek, etraftaki insanlara dikkat edilmesi gerektiği anlamına gelir.

Havanın güzel olacağını haber veren hayvandır. Bir keçinin saldırısına uğradığınızı görmek, etraftaki insanlara dikkat edilmesi gerektiği anlamına gelir.

Keçi rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

16
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Nilsu

Rüyamda dağ tekesi biri büyük diğeri küçük, küçük olanı yakalıyorum geri bırakıp büyüğü yakalıyormuş yanımda yaşlı bir insan var. Ben tekenin boynuzundan tutuyorum, kırılıyor biraz. Diğer insan büyük bir bıçakla boynunu kesiyor, kan falan görmüyorum ama.

14.08.2013 13:27:31

Gizemli

Rüyada keçilerin irileşip hayvanlara, insanlara saldırdığını görüyordum. İnsanları ve hayvanları yiyorlardı. Her yer keçi ile doluydu.

17.11.2013 16:21:04

Sinem

Keçi sürüsünün suda yüzdüğünü görmek, nedir?

25.12.2013 09:46:26

Ahmet

Yanımda bir keçiyle yürüyoruz ve o keçi benimmiş, siyah bir keçi. Bir düğün yerine gidiyoruz. Ve o keçi meydanda öyle bir oynuyor ki, ben hayran kalıyorum. Ve keçi bir bayana dönüşüyor, düğün evine girmiş. Ben onu arıyorum, buluyorum ama evden çıkaramıyorum. Evden şu anki eşim çıkıyor. Ona soruyor, kızıyorum. “Gelsin” diyorum. Böyle bitiyor.

27.01.2014 09:43:30

Emine

Rüyamda kesik keçi kafası görüyorum, kan görmüyorum, dili dışarıda. Ne anlama geliyor, acaba?

01.02.2014 09:01:35

Esra

Rüyamda bir arkadaşımı keçi kovalıyordu ve bu keçi iki ayaküstünde duruyordu. Sizce bu rüyanın anlamı nedir?

11.03.2014 21:02:54

Erdem

Bende kafasını gördüm ama dilini görmedim. Kan da gördüm.

23.04.2014 09:17:45

Talip

Rüyamda evin içinden büyük bir su gürültüsü geliyor. Bu su gürültüsünün önünde bir keçi meleyerek kaçıyor. Ne anlama gelir?

06.12.2014 08:40:53


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2015 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook