ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Kum Görmek

Çok kum din ve dünya meşguliyetine, az kum mal ve dünyalığa, Kum toplamak, kum avuçlamak, kumu üzerine almak yahut kumda yürümek mal biriktirip onu hayra harcamaya, Kumda yürümek çifçi için ekin biçmeye; diğer kimseler için bir meşgaleye, hayatın zorlukllarına, zenginlik ve tembelliğe, üzüntü ve kedere, zulmet ve düşmanlığa; Kum üzerinde uzun süre güçlükle yürümek kadın ve erkek için yalnızlığa, Elini kumun içine sokmak bir işe karışmaya, Kum almak hırsa, üzüntü ve kedere, rüşvet almaya, Ağaç ve bitki köklerinden toplanan kum mala, emlakten kazanılacak rızka delalet eder.

Geçmişte yaşadığınız sıkıntıları artık yaşamayacaksınız anlamındadır. Rüyada kum görmek, para ve mal demektir.

Geçmişte yaşadığınız sıkıntıları artık yaşamayacaksınız anlamındadır. Rüyada kum görmek, para ve mal demektir.

Kum, açlığın ve fakirliğin işaretidir.

Büyük para ve zenginliktir.

Kum görmek hayirli malla tabir olunur. Kirmani'ye göre rüyada çok kum görmek, hesapsiz mal ile yorumlanir. Büyük bir kum yigini üzerinde oturdugunu gören, çok para ve mal sahibi olur. Bir kaba kum koydugunu gören, ailesi ve çocuklari için mal biriktirir. Kumun nehir gibi aktigini görmek, satilip alinan mala isarettir. Kirmizi ve sari kum altin, beyaz kum gümüs, siyah kum karisik madeni paralarla tabir olunur. Kumluk bir yerde yürüdügünü gören, zor islerle ugrasir. Cafer-i Sadik'a (ra) göre; rüyada kum görmek dört sekilde tabir olunur: Din ve dünya isleriyle ugrasmak, mal, menfaat, zahmet ve zorlukla elde edilen kazanç. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen kum, maldir. Çok kum. din ve dünyaca mesguliyettir. Bir kimse rüyada elini kum içinde görse, dünya islerinden bir seye kansmasina isarettir. Kumun çok olmasi tabirde azaba isarettir. Bir kimse rüyada kumu toplayip biriktirdigini yahut üzerine aldigini görse, o adam mali biriktirir ve hayra sarfeder. Kendisini kum içinde yürüyor görse, o adam mali biriktirir ve hayra sarfeder. Kendisini kum içinde yürüyor görse, kumun azligi ve çoklugu nispetince din ve dünya mesgalelerinden bir sey ile ugrasir. Bazen de kum içinde yürümek aldatmaya, ekin v.s. biçmeye isarettir. Kum, ölüm ve hayata, zenginlik ve tembellige, bazen de kum içinde yürümek üzüntü, keder, düsmanlik ve zulme isarettir. Rüyada kadinin kum içinde yürümesinde hayir yoktur. Bu rüya onun uzun boylu kocasiz kalmasina isarettir. Erkegin kum içinde güçlükle yürümesinin tabiri de böyledir. Kirmizi kum, issiz kimse için güzel bir mevki, beyaz kum, müneccimler için riziktir. Sari kum, bazen hastanin tövbesine ve isyandan dönmesine isarettir. Bazen de sari kumu yüklenmek hastaliga isarettir.

Kum rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

16
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Ayten

Sorum rüyamda kumun içinde çıplak oturdum, ayağımı kuma gömdüm. Bunun anlamını rica ediyorum, ne demek bu?

03.08.2013 17:18:19

159

Birinin kumu eline alıp kuzenimin sırtına attığını gördüm ve ben o kumu aldım, o kişinin ağzına attım. O kişi de bana aynısını yaptı ama benim attığım kadar kum gelmedi bana.

04.09.2013 15:19:28

Akrep

Kum tepesinde yürümek.

02.03.2014 11:41:50

Ozge

Rüya tabirlerini anlamıyorum. Birbiriyle çelişen cümleler yazıyorsunuz. Neye inanacağımızı şaşırdık. Hayra mı yoksa para ve mala mı işaret nasıl yorumluyorsunuz?

07.04.2014 09:48:13

Ekin

Çok büyük bir kum tepesinin üzerine çıkmaya çalışıyor ve bunu başaramayacağımı anlayınca da avuç avuç büyük bir hırs ve gayretle kum dağını dümdüz etmeye çalışıyorum. Bununla da başaramayacağımı anlayınca bir iş makinası bulmaya çalışıyorum fakat daha sonra nasıl çıktıysam kum tepesi üzerine çıkıp büyük bir camdan o anda piknik yapan eşimin ve kendi ailemin piknik alanında piknik yaptığını ve herkesin içki sigara içtiğini görüyorum. Çok korkunç bir rüyaydı. Lütfen yorumlarsanız sevinirim.

11.06.2014 03:56:03

Recep Y.

Rüyamda akrep görüyorum. Elimdeki bir plastik mangal yelleme aletiyle akrebi ortadan ikiye ayırıyorum. Sonra biraz ileri bakıyorum ve kadınlar var yaşlı, çingene kadınları ve onların yanına kum dökülüyor beyaz, sarı, kırmızı ve büyük taneli kumlar. Bunların aralarında renkli siyah sarıakrepler çıkıyor ve onları da ortadan ikiye parçalayıp öldürüyorum. Hayır, olsun inşallah.

03.11.2014 10:53:35

Meraklı

Rüyamda iki sıra tuğlanın üzerinde kum vardı, üzerinden yürürken ayağım kayıyor. Tuğlanın bir tanesi kırıktı sanırım. Bunun anlamı nedir acaba? Teşekkürler.

08.01.2015 22:27:53

Serkan

Kardeşim beni kumların içine gömülü halde olduğumu ve güneşin üstümde olduğunu görmüş. Belki de güneşlendiğimi, bunu anlamı nedir acaba? Saygılar.

18.02.2015 11:28:43

Gozcu43

Ben rüyamda kum torbası içinden ay çekirdeği topladım. Ne anlama geliyor acaba? Saygılar.

07.03.2015 06:09:29

Leyla A.

Rüyamda gördüm ki benle kocamın üzerine annem kum döküyor ne demek bu?

28.07.2015 09:32:10

Emine D.

Rüyamda bir erkeğin güçlenmesi için değişik spor aletinin üstünde kuma batık halde spor aletiyle çalıştığını ve benimde buna hayretle baktığımı gördüm acaba bu rüyanın yorumu nedir? Çok merak ettim, yardımcı olursanız sevinirim.

07.11.2015 12:46:22

Nurcan A.

Arabamı kum yuttu. Ne anlama geliyor?

08.05.2017 09:48:58


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook