ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Ölü üzerine ağlamak Görmek

Rüyada ölü üzerine feryat ederek aglamak, vaaza isarettir. Bu aglamayi dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku, çikan pis bir yeri açmaya isarettir. Bazen de feryat ederek aglayan kadinin sesini dinlemek, tanbur, zurna ve oyun aletleriyle yapilacak dügün cemiyetine isarettir. Erkeklik ve disiligi belli olmayan kadinin aglamasini isitmek, hiç bir halde iyi degildir. Bir kimse rüyada bir yerde feryat edilerek aglandigini görse, o yerde degisiklik, sum ve kötü tedbir meydana gelir. Bundan dolayi da o yer halkinin cemiyeti dagilir. Bir kimse rüyada feryat edip bagirarak, birisinin ölümünü ilan etse, eger o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasinda bir musibete düsmesine isarettir. Bir kimse, bir ölü veya baska bir sey üzerine bagirarak agladigini ve çok mahzun oldugunu görse, ferah ve sürura isarettir. Bagirarak aglamak, aglayan kimse tarafindan fitne uyandirmaya isarettir. Bazen de bu sekilde aglamak, hidayetten sapikliga veya dinden dönmeye isarettir. Bazen de feryat ederek aglamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibi seylere, bunlar da feryat ederek aglamaya isarettir. ölü üzerine ücretle aglayan kadinlan görmek, halin degismesine, evin harab olmasina, "Ölü üzerine bagirip çagirarak aglamak cahiliye isidir" hadîsi serifine göre, çirkin amelleri islemeye isarettir.

Ölü üzerine ağlamak rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

13
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

FİJİ

Rüyamda rahmetli babamla kavuştuğumu gördüm. Sarıldık ve mutluluktan ağladım. Elini öpüp başıma koydum. Annem de yanımdaydı ama o geride kaldı, onun elini öpmedim. Rüyamın yorumunu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

27.11.2013 12:32:00

Efsane

Akrabamız babamı tabutun içinde ölü olarak görmüş. Ben de başucunda çığlık feryat ederken görmüş. Anlamını bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

16.10.2014 12:37:39

Zeki K.

Rahmetli olan amcamın oğlunu gördüm şaşırdım. Sandığım kişi de beni tanıyormuş sarıldık, sarılınca amcaoğlu olmadığını anladım eşinin de elini öperek “O sandım” dedim. Rüyamda gördüğümü sandım rüyamda. Sevgi, saygı, huzur dileklerimle.

19.11.2014 11:05:57

Aydin

Rüyamda büyük bir binanın eşim ve benim üzerime yıkıldığını gördüm ve son anda kurtulduk. Bu rüyanın tabiri nedir?

10.12.2014 10:28:29

Çağlar

Babamın ölüsünü gördüm ve onun üzerine ağladım.

21.12.2014 11:55:41

Begüm

Abimin öldüğünü gördüm yardımcı olursanız seviniriz.

08.06.2015 13:38:16

Selina

Rüyamda bir kapıcı beni kurtarayım derken beni kucağına aldı ve 3. kattan aşağı atladık. Bana hiçbir şey olmadı ama o öldü. Ben ağladım “Yardım edin” diye bağırdım ama kimse gelmedi. Bu rüyayı daha değişik bir şekilde de gördüm. Kuzenim ölüyordu. O da balkondan düşmüştü ve ben yine ağlamıştım. Bunun anlamı hiçbir yerde yazmıyor. Biliyorsanız yazar mısınız lütfen?

06.03.2015 17:45:45

Nihal T.

Rüyamda rahmetli abimi gördüm bir tabutun içindeydi. Onu çok özlediğim için tabutu açıp annemle birlikte başında ağlıyoruz. Yorumunu bulamadım, gönderirseniz çok sevinirim. Teşekkürler…

06.10.2015 16:46:31

Muzo

Rüyamda eşimin evimizin çatısından düşüp öldüğünü gördüm ve rüyamda konuştuğum kişilere de eşim banyosunu yaptı namazını kıldı cennete gider diye yorumlar yapıyordum rüyam sanki canlı gibi yaşadım.

23.11.2015 10:58:50

Zeynep

Rüyamda babamın öldüğünü gördüm. Nasıl öldüğünü görmedim ama ölmüştü. Babam çok şükür hayatta ve babamın öldüğünü duyunca ağlamıştım rüyamda. Rüyamın tabiri nedir?

09.06.2016 10:02:12


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook