Rüya Tabirleri .gen.tr
ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Pirinç Görmek

Zorlukla elde edilen mala, Pirinç toplamak ve onu bir yere yığmak mala, Pirinci harman edip kabuklarından temizlemek mal ve dünyalığa yönelik sözlü ve fiili zararı def etmeye, Pirinç pişirmek yahut pişmiş pirinç yemek çoğalan mala ve ticarete delalet edeer.

Rüyasında pirinç gören, zengin olur.

Rüyada pirinç gören kişi zengin olur demektir. Başarının ve güzel arkadaşlıkların haberidir. Pilav yediğinizi gördüyseniz, bu zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.

Pirinç, başarının ve güzel dostlukların işaretidir. Rüyada pilav yediğinizi gördüyseniz, zenginliğin ve mutlu bir aile hayatının simgesidir.

Hayırlı mal, mülk, paradır. Çuvalla pirinç, şaşılacak kadar büyük paradır.

Rüyada pirinç görmek, mal ile tabir olunur, Pirinç yedigini görmek, zahmet çekerek elde edecegi mala delalet eder. Pirinç topladigini ve bir yerde sakladigini görmek iyidir. Pismis pirinç görmek, çok büyük rizkla yorumlanir. Pilavin üzerine yogurt koydugunu görmek, iyi degildir. Ebu Said El-Vaize göre, rüyada pirinç görmek, mesakkat ve zorlukla elde edilecek mal toplulugudur. Pirinç pisirdigini görmek, çogalan ve artan maldir. Pirinci harman edip kabugundan çikardigini gören, malini kiymetlendirmek için çalisir. Bir baska rivayete görede: Pirinç görmek, kendisine mesakkat, zahmet, hüzün ve keder getirecek mal, eger pirinç rüyada pismis olarak görülürse ticarete isarettir.

Başarının ve güzel dostlukların işaretidir. Pilav yediğinizi gördüyseniz, bu zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.

Başarının ve güzel dostlukların işaretidir. Pilav yediğinizi gördüyseniz, bu zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.

Pirinç rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

12
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Ayşe

Rüyamda kapını önüne pirinç dökmüşler bana dediler ki sen bu pirinci iyi ayıklarsın. Ben pirinci ayıklarken pirinçler kara taş parçaları oldu. Bir kamyon taş vardı. Taşları teker teker alıp başka kenara kırıp yığıyordum. Leğenler de vardı sonra eve geldim bozuk çamaşır makinasını kapıya koydum. Tabiri ne?

15.07.2013 02:23:04

Şeniz K.

Rüyamda tanıdığım bir insanın oruçluyken okunmuş pirinç yediğini gördüm. “Abla sen oruçlu değil misin” dedim. Ablam “Bu okunmuş pirinç” dedi. Elinde pirinçler vardı ve diğer elinde de bir bardak su vardı.

25.07.2013 13:22:14

Adnan

Rüyamda bir poşet pirinci açarken yere dağıldı, hemen kayboldu ve uyandım anlamı ne? Teşekkürler.

26.08.2013 10:49:21

Figen

Hayır olsun, hayırdır inşallah. Bir kap içerisinde pirinçleri yıkıyorum ve süzerken suyun içinde ölmüş küçük örümcekler görüyorum. Suyla birlikte onları da süzüyorum.

14.09.2013 22:15:08

Bozkurt

Rüyamda sevgilime pilav pişiriyordum kazanda o da yanımda dikelip benim pilav yapışımı seyrediyordu. Bunun anlamı nedir, acaba?

22.09.2013 00:31:51

Sabah

Arkadaşım bana bir poşette 3-4 kg kadar pirinç ve patates getiriyor. Pirincin içinde baharatta var. Pirinçte patateste pişmemiş. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

25.10.2013 17:48:12

Zulal

Rüyamda bir işyeri açılışımız olacakmış. Ve davetli misafirlerimiz gelmeye başlıyor. (Yemekli olacakmış). Ben de telaşlanıyorum ve hemen pirinç pilavı pişirmeye başlıyorum, içine biraz da haşlanmış nohut koyuyorum. 2 tencere pişirdim. Sonra yetmez diye pirinç torbasından (çuval) biraz daha alıp, yıkıyorum ve pişirmek üzere hazırlıyorum. Misafirlerimin yüzlerini falan hep hatırlıyorum. Arkadaşlarım ve aile dostlarımız. Lütfen yorumunu mail adresime gönderirseniz çok sevinirim.

25.12.2013 14:00:09

Kronik Kız

Rüyamda bağ gibi bir yerdeyim. En yakın arkadaşımla dolanıyoruz. Önde de bir arkadaşıyla beraber sevdiğim çocuk gidiyor. Onlar çok uzaklaşıp aralardan gidiyorlar. Ben de arkalarından bakıp, ağlıyorum. Daha fazla gidemiyorum. Arkadaşımla beraber geri dönüyoruz. Çok hoş bir ev gözüküyor. Sevdiğim çocuk ve arkadaşının o evden çıktığını hatırlıyorum. Ve kapıya doğru bakıyorum. Kapı açık ve direk evin içi gözüküyor. Yaşlı, başı açık bir bayan görüyorum. Sonra arkadaşımla evin yanına doğru gidiyorum. Tekrar eve geldiğim zaman anneannem, teyzem, annem ve erkek kuzenimin de orda olduğunu görüyorum. Ben de giriyorum, arkadaşımla içeri. Oturup konuşuyoruz. Ve evin oğlu olduğunu sandığım bir çocuk belden alt tarafında bir havluyla içeri giriyor. Ve o bayan kızıyor, ona. O da pek umursamıyor. Konuşmalardan sonra kapı çalınıyor ve dedem ( annemin babası ) geliyor. Bizim orda olduğumuzu görünce çok şaşırıyor. Ben “Buraya her ay 4-5 kez gelirim. Ahbaplığımız var” diyorum. Dedem gelince yer sofrası kuruluyor ve bulgur pilavıyla beraber pirinç pilavı sunuluyor, önümüze. Biz yiyoruz. Çıkarken farklı bir çocuk daha görüyorum. Biraz kaba konuşuyor ve kibar olmasını söyleyince “Tamam” deyip, saçımı okşuyor. Rüyam uzun ama kesintili de olsa bunları hatırlıyorum. Lütfen anlamını açıklar mısınız?

15.02.2014 10:00:48

Reyhan

Rüyamda pirinci temizlerken içinden bir anda böcekler çıkmaya başladı. Elimi bir tane böcek elimi ısırdı. Ben de kolonya döktüm elime ve uyandım.

19.03.2014 11:48:31


Bilgiler

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Uyku nedir?
Rüya ve Buluşlar
Rüya ve İslam
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Temel kurallar
Temel Rüyalar
Sıradan Rüyalar
Yararlı notlar
 


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek

     


2006-2014 © MAN
iletişim