ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Sahabe Görmek

Hz. Muhammet (SAV) arkadaşlarından yani sahabelerinden birini veya bir kısmını görmek evla kişilerden olacağınıza ve münzevi bir hayat yaşamayı tercih edeceğinize işaret eder.

Efendimizin sahabelerinden birini görmek ve onunla münasebet kurmak veya ona akıl danışmak iyi ve aynı zamanda bilge kişilerden nasihat alacağınıza delalet eder. Başka bir rivayete göre rüyada sahabe görmek dini bütün kimselerden bir hayır göreceğinize işinizde ve ticaretinizde siz kolaylıklar sağlayacaklarının göstergesidir.

Hz Muhammet’in arkadaşlarından yani sahabelerden birinin iltifatına nail olmak dini bütün büyüklerinizin rızasını kazanacağınıza ve dini bütün biri olma yolunda yol bulunduğunuz mertebeden bir üst mertebeye çıkacağınıza işaret eder.

Eğer rüyanızda sahabelere su verdiğinizi gördüyseniz hayra ve barışa yönelik işler yapmak suretiyle sevap kazanacağınıza veya uzun süredir beklediğiniz bir işin veya bir anlaşmanın hayırlı bir şekilde sonuçlanacağına işaret eder.

Rüyada sahabelerden birinin size Kuran uzattığını görmek hem dünyevi hayatta hem de ahiret hayatında mertebesinin yükseleceğine dünyevi hayatta malının artacağına, zengin ve ferah gün yüzü göreceğine delalet eder. Rüyada sahabeyi güzel halde gördüyseniz, sahabenin din yolunda geçtiği yollara benzer hayırlı güzel yollardan geçeceğinize işaret eder.

Rüyanızda sahabeler size sırtını döndüyse, sizi görmezden gelip yok saydıysa, gören kimsenin, dini bütün biri sizi yaşadığınız hayat tarzı yüzünden kınayacak ve sizi ötekileştirecek demektir. Sahabelerden birini veya hepsini sağ görmek, etrafınızda kendi iş ve ahlakınızda bir yığın insanla birlikte bir grup olacaksınız ve o grupla büyük işler yapıp büyük fikirler meydana çıkaracaksınız demektir.

Rüyada sahabe olarak seçildiğini duymak ya da sahabe olduğunu görmek işinde çok ciddi bir pozisyona beklemediği bir anda terfi alacağına ya da işinde çok büyük bir başarı kazanacağına işaret eder.

Sahabe rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

17
62
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Mizbah

Ben rüyamda sahabe mezarı ziyaret ediyordum ve o kadar hoşuma gidiyordu ki dayanamayıp bayılıyordum. Ziyaret ettiğim sahabe Musab’tı. Bana bu rüyanın tabirini yapıp mail adresime gönderirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

26.08.2013 21:11:52

Metin

Ben rüyamda bir dergahta, odanın içinde Allah’ın iki veli kuluna Fatiha okuyordum. Lütfen yorumlar mısın?

22.11.2013 10:51:30

Mehmet

Kusura bakmayın ama peygamber efendimizin ismini yanlış yazmışsınız Hz.Muhabbet olarak geçiyor düzeltirseniz sevinirim.

17.01.2014 19:50:36

ruyatabirleri.gen.tr

Mehmet Bey uyardıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz. Gerekli düzenleme yapılmıştır.

18.01.2014 11:03:06

Kamuran

Rüyamda babamla birlikte yanımızda bir kişi daha vardı bir tepeye çıkıyorduk, bize rehberlik eden kişi “Bu bir sahabenin mezarıdır” diyordu. Sonra babam bana dönerek “Bak evladım bunlar peygamber dostu kişilerdir sen bunlara saygıda kusur etme.” Bir hac mevsimiydi babam bana “Oğlum sen bunları ziyaret ederken asla başını kaldırıp gururlu yürüme hatta bunları ziyaret ederken sürünerek git göğsün üzerinde git sürün” dedi. Babamla birlikte birer Fatiha okuduk mezarın başında ve peygamber dostlarını tefekkür ettik.

15.09.2014 00:44:53

Kamuran

Rüyamda bolluk ve bereketin çok olduğu bir ortamdaydım insanın dahi zorlukla geçeceği büyük buğday ambarları vardı. Rüyamda hayrete düşmüştüm maşallah bu ne bereket diye. Sonra birisi yanıma yaklaştı bana dedi ki “Şu gördüğün büyük bir depoyu bana tarif etti bu senin” dedi. Ben “Nasıl olur?” deyince “Bu toprakta yetişen bu hasat senin” dedi. Belki de milyonlarca ton buğday vardı.

15.09.2014 00:50:19

Hakan B.

Merhaba arkadaşlar, rüyamda büyük komutan Kaka’nın mezarını ziyaret ettim. Bu rüya hakkında yorumunuz varsa yazarsanız memnun olurum. Teşekkürler.

08.10.2014 13:49:51

Kadir

Merhaba, rüyamda sahabeden Hz. Bilal'i gördüm. Kendisine “Peygamber Efendimiz de gelecek mi?” diye sordum. O da bana hayır şeklinde başını salladı. Sonra ben o an üzüldüm ve tekrar ona “Peki Peygamberimizi görebilecek miyim?” diye sordum. Bu kez de evet şeklinde başını salladı. Yorum yapıp mail adresime gönderebilir misiniz?

18.10.2014 06:52:40

İbrahim Ç.

Rüyamda Hz. Nuh(as) efendimizin annesi hasta imiş. Yanında annesini bakan başı kapalı bayan vardı Peygamberimiz(sav)’in annesini benim bakmam için bayan kucaklayıp bana verdi bende kucağıma alıp dışarı çıktım lütfen cevaplar mısınız?

08.12.2015 00:13:47

Ayhan

Sabaha karşı rüyamda Zübeyir bin avvamı gördüm kılıcını elinde aynı zamanda yanındaydım benimde bir kılıcım vardı cephedeydik kâfirlere karşı savaşıyorduk. Çok kalabalık bir savaş ortamıydı ama sadece tanıdık olarak Zübeyiri görüyordum kılıçlarımızı kâfirlere ardı ardına indirirken bana RABBİN için ya Ayhan ALLAH ın için ya Ayhan kılıcını sıkı tut ve vur diyordu. Uyandığımda sabah ezanı şerifi okunuyordu ama evimin her köşesinde Zübeyir bin avvam var gibiydi ona sarılmayı çok gönülden istemiştim ALLAH rızası için yorumlar mısınız?

07.07.2017 16:37:46

cafeci

Selam,

Ben rüyamda sahabe efendilerimizden birini görmedim ancak bilge bir kişi sahabe efendilerimizin hayatlarından bahsetti bana, özellikle sabah namazını kaçırmadıklarını söyledi ve özellikle Bilal’i Habeş (R.A.) efendimizin ismini bir kaç kere zikretti. Yorumlarsanız sevinirim.

08.10.2017 17:26:29


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook